Днями в Жовтневій лікарні можна було побачити дещо цікаве: лікарі фотографували. Здебільшого — обладнання і самих себе також. Портфоліо знадобилось Ірені Кільчицькій (разом із досьє на кожного ескулапа). «Як за фотографією можна визначити, працює апарат чи ні?» — запитували в «УМ» знайомі медики. Ми цього не знаємо. Ясно, що під Жовтневу знов «риють». І в буквальному, і у фігуральному сенсі.
А Верховний Суд тим часом почав розгляд справи про забудову лікарняної території. Нагадаємо, що Вищий господарський суд заборонив депутатові Івану Куровському, який є власником компанії «Житлобуд», посягати на прилеглі до Жовтневої лікарні гектари. Куровський образився, потрактував це як замах на репутацію Блоку Тимошенко та світле ім’я його лідерки і подав касацію. Верховний Суд скаргу прийняв і розпочав за нею провадження. А щоб суддям веселіше працювалось, під вікнами ВСУ вчора відбувся пікет.
«УМ» познайомилась із пікетувальниками, які представляли вже знайомий читачеві рух «Збережи старий Київ». Активісти–«збережисти» виступають проти руйнування Жовтневої лікарні, корупційних дій влади, компанії «Житлобуд» у цілому та пана Куровського зокрема. Іще в прес–релізі акції співкоординатором було зазначено «Комітет спасіння та захисту меморіального парку імені академіка Богомольця та Олександрівської (тобто Жовтневої. — Авт.) лікарні». Телефон «комітету» збігався з номером прес–служби Ольги Богомолець — правнучки знаменитого академіка. Попри обіцянку, помічники пані Ольги так і не надали нам можливості отримати її коментар.
А дарма. Адже ситуація — досить пікантна: у неформальних розмовах лікарі Жовтневої лікарні підкреслюють близькість Богомолець до заступниці мера Ірени Кільчицької та Людмили Качурової — чиновниці КМДА, що курирує всю столичну медицину. З Кільчицькою правнучку академіка пов’язує всесильне українське кумівство (Богомолець хрестила сина «мерської дами»), тож вирішення питань щодо лікарні — дріб’язкова справа, кажуть злі язики. Навіть попри наявність інтересів БЮТ: адже влада і фракція Тимошенко у Київраді давно йдуть пліч–о–пліч.
Проте тут зрозуміло інше: Жовтневу лікарню справді треба рятувати. Минулорічні побоїща за участю маніфестантів та міліції таки призупинили зведення багатоповерхівки на сповзаючих схилах лікарні, але вочевидь ненадовго. Будівничі мляво длубають землю, а судді визначаються з рішенням.
Далі буде.