Після бурхливого і трагічного за наслідками перебігу народних виступів у Тегерані іранська влада вивела на вулиці на підмогу поліції ще й кілька тисяч співробітників служб безпеки — бесиджів. За словами свідків, після організованого владою побоїща минулої суботи в неділю протестів проти результатів президентських виборів не було. Але надходили повідомлення, що позавчора і вчора влада й далі здійснювала арешти організаторів акцій протесту. Агенція «Франс пресс» повідомила вчора з Тегерана про 457 заарештованих. Такий наслідок суботніх заворушень на столичній площі Азаді, в яких, за повідомленням іранського державного радіо та телебачення, загинули 10 осіб та близько 100 отримали поранення. Усього за тиждень народних виступів загинули 17 осіб. Із неофіційних джерел надходять повідомлення про 30 вбитих. Великий аятола Хусейн–Алі Монтазері (не Хаменеї, а той, що перебуває в опозиції до іранського уряду) закликав до триденної жалоби за загиблими.
Іран переживає найсерйознішу кризу від часу ісламської революції, що відбулась 30 років тому. Кандидат у президенти від опозиції Мір–Хосейн Мусаві, який 12 червня програв вибори чинному президенту Махмуду Ахмадінеджаду, закликає своїх прибічників не здаватися і бути напоготові. Він закликав іранців вийти на загальнонаціональний страйк у разі його арешту.
Влада робить усе, щоб світ не дізнався про справжні масштаби народних виступів. На діяльність закордонних журналістів накладено жорсткі обмеження. Позавчора було заарештовано канадського журналіста Мазіяра Бахарі, який працював у Тегерані на американський тижневик «Ньюсвік». Кореспонденту Бі–Бі–Сі Джону Лейну запропоновано залишити країну впродовж 24 годин. Влада наказала припинити діяльність місцевого пункту базованого в Дубаї арабського телеканалу «Аль–Арабія».
Президент Ахмадінеджад висунув США та Великій Британії вимогу припинити втручатися у внутрішні іранські справи, а глава МЗС Манушер Моттакі безпосередньо звинуватив Лондон у тому, що він упродовж останніх двох років плів інтриги та змови проти Ірану і саботував останні вибори. Але іранці самі активно виставляють в інтернеті кадри з акцій протесту. За даними організації «Репортери без кордонів», саме за таку діяльність іранська влада вже заарештувала 27 іранських журналістів та блогерів.
Насправді події в Ірані є для світу великою несподіванкою. Хто б міг передбачити, що поміркований 67–річний Мусаві, який правив ісламським Іраном 20 років, після поразки на виборах організує хвилю масових народних протестів, звинуватить правителів країни у фальсифікаціях та кине виклик самому духовному лідеру Ірану аятолі Алі Хаменеї? Останній минулої п’ятниці відкинув можливість перерахунку голосів, відданих на виборах, та попередив лідерів опозиції, що вони відповідатимуть за «кров, насилля та хаос», якщо не покладуть кінець протестам. Це при тому, що 12 членів Ради вартових ісламської революції погодилися провести перерахунок 10 відсотків бюлетенів.