Односторонній дорожній режим одразу на трьох столичних вулицях — Гончара, Стрілецькій і Стрітенській — запроваджено відучора, повідомляє «Комерсант». По вулиці Гончара односторонній рух відтепер здійснюватиметься у напрямку Ярославового Валу, по вулиці Стрілецькій — до Великої Житомирської і по Стрітенській — до Стрілецької. Таким чином київська влада намагається боротися з транспортними заторами, що останніми роками перетворили вулиці міста, непристосовані до зростаючої з геометричною прогресією кількості автівок, на зону справжнього транспортного колапсу. Отже, запровадження одностороннього руху на окремих вулицях має сприяти покращенню проїзду ними транспортних засобів, переконані в Київміськадміністрації.
Однак водії не поділяють оптимізму столичних чиновників відносно ефективності зазначених новацій і висловлюють стурбованість тим, що зміни режиму транспортного руху дозволять інспекторам ДАІ штрафувати більше кермувальників, адже звикнути до нових правил проїзду не просто. Головною проблемою є те, що комунальники, посилаючись на відсутність коштів, не поспішають установлювати нові дорожні знаки й наносити дорожню розмітку, що певним чином дезорієнтує учасників дорожнього руху. Водії скаржаться: якщо раніше їх завчасно попереджали про подібні нововведення спеціальними інформаційними тимчасовими знаками або ж табличками («такого–то числа по такій–то вулиці буде змінено режим руху»), то нині зміни проводяться «по–тихому». Більшість водіїв просто не встигає зорієнтуватися й автоматично порушує правила проїзду. «Я не здивуюся, якщо на кожній з таких вулиць, де було здійснено зміни, будуть чатувати патрулі ДАІ, які відстежуватимуть і обкладатимуть штрафами (510 гривень за порушення — Авт.) водіїв, вина яких полягає хіба що в їхній непоінформованості, відносно нового режиму руху», — розповів «УМ» водій столичного таксі Андрій Криволап.
І дійсно, сподіватися на поблажливість інспекторів не варто. Як зазначили «УМ» у Департаменті ДАІ Міністерства внутрішніх справ України, незнання дорожньої ситуації не знімає відповідальності з водія, адже в будь–якому разі за кермом потрібно бути уважним і звертати увагу не лише на дорожні знаки й розмітку, а й на поведінку інших учасників дорожнього руху. «Якщо, наприклад, авто рухається по вулиці з одностороннім рухом у протилежному напрямку протягом п’яти кварталів, тоді як основний потік рухається назустріч, то такого водія обов’язково буде покарано», — сказала «УМ» начальник прес–служби Департаменту ДАІ підполковник міліції Ніна Хмелевська. Втім пані Хмелевська не виключає, що в окремих випадках покарання може бути м’якшим і зводитиметься до усного попередження — все залежить від конкретної ситуації, що сталася на автошляху.
ДО РЕЧІ
Іменем героя
Днями Київська міська рада перейменувала вулицю Комінтерну в Києві (неподалік Центрального залізничного вокзалу столиці) на вулицю Симона Петлюри.
Рішення про присвоєння вулиці імені відомого українського історичного діяча, прийняте на сесії Київради, не викликало заперечень жодної з політичних сил, представлених у столичній раді. Відповідну пропозицію було внесено з голосу. «За» проголосували 76 депутатів із 120.