Барак Обама, який днями потішив світ тим, що просто під час інтерв’ю в телеефірі хвацько вбив набридливу муху, вирішив нагадати: окрім заміняти мухобійку, він ще й працює президентом США. Чи не найбільш популярний за останні десятиріччя поза межами держави господар Білого дому представив план реформ системи фінансового регулювання, який є наймасштабнішим з 30–х років минулого сторіччя. План Обами торкнеться практично всіх сторін діяльності банків і всіх сегментів фінансового ринку. Як повідомляє агенція «Інтерфакс–Україна», американська влада планує отримати важелі, які дозволять їм регулювати спади і злети економічної активності через нагляд за найбільшими фінансовими компаніями.
«Культура безвідповідальності вкорінилася від Уолл–стріт до одноповерхової Америки, — сказав президент, презентуючи свій план. — Режим регулювання фінансових ринків, сконструйований на хвилі економічної кризи ХХ століття — Великої депресії, не встояв перед глобальною економікою ХХІ століття з її швидкістю, масштабами і витонченістю».
Ухвалити нові закони належить Конгресу. Вашингтон планує завершити створення нової системи регулювання, яка посилить вплив держави на фінансові ринки, до кінця року.
Та наміри Обами не в усіх викликали захоплення. Зокрема, як пише газета «Уолл–стріт джорнал», банки побоюються, що створення агентства з регулювання ринку споживчих фінансових послуг заважатиме впровадженню нових продуктів, а кредити зробить дорожчими. Президент же вважає, що регулятори повинні допомогти споживачам розібратися, які фінансові продукти вони отримують. Очевидно, з цією метою агентство отримає право диктувати правила для випуску деяких банківських продуктів і розширить вимоги щодо надання інформації. Також Білий дім збирається підвищити вимоги до капіталу банків і обмежити їхні можливості щодо прийняття на себе ризиків, що зменшить прибутковість деяких банків.
Колишній президент США Джордж Буш–молодший, який, нагадаємо, на відміну від демократа Обами, є республіканцем, уже розкритикував політику нинішнього керівника держави (наголосивши, що особисто чинного главу Білого дому критикувати не буде — тільки його дії). Буш виступив проти активного втручання держави в економіку, наголосивши на тому, що її врятують тільки дії приватного сектору.