Презентація видання відбулася 17 червня 2009 року в Луганській обласній держадміністрації. Загалом Книга складається із загальнонаціонального тому та 18 регіональних томів. Луганщина стала першою з областей, яка провела презентацію. Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов нагадав, що рівно за сім місяців до цього дня був презентований Луганський обласний том Книги пам’яті. Він підкреслив, що дослідники Голодомору на Луганщині здійснили величезну роботу зі збору спогадів очевидців та документів, які доповнюють сторінки літопису жахливої трагедії. Зокрема, видано десять книжок, присвячених трагедії 1932—1933 років; на території області встановлено більше 300 пам’ятних знаків. А в листопаді минулого року відкрито пам’ятник жертвам Голодомору у сквері Пам’яті міста Луганська і створено фільм–реквієм про події Голодомору на Луганщині «Жива пам’ять».
До Луганського обласного тому Книги пам’яті увійшла інформація по 13 районах області, в яких є населені пункти, що постраждали від Голодомору. До розділу «Мартиролог Голодомору» включено відомості про 31 560 жертв. Із них 1 373 встановлені на основі опитування населення, решта — з книг реєстрації записів про смерть за 1932—1933 роки. Розділ «Джерела до вивчення Голодомору» включає 50 архівних документів, пов’язаних із подіями на Луганщині. Ці документи зберігаються у Державному архіві Луганської області. До розділу «Свідчення очевидців Голодомору» включено спогади 328 мешканців області про події 1932—1933 років, зібрані обласним краєзнавчим музеєм та місцевими дослідницькими групами.
Щоб мешканці Луганщини ознайомилися з Національною книгою пам’яті жертв Голодомору, з липня поточного року її виставлять у Державному архіві Луганської області та в бібліотеці Українсько–канадського центру «Відродження» (Луганський національний університет ім. Шевченка). Крім того, її передали в усі міські та районні бібліотеки.