Можливо, у Рівному незабаром знову вiдкриють заклади для протверезіння. Нині нетверезих громадян «швидка» привозить у міську лікарню. Це, по-перше, обтяжливо для станції швидкої допомоги. По-друге, персонал міської лікарні страждає від п'яних клієнтів, адже цей контингент лише у стані повної «відключки» є чемним та приязним. Не дивно, що медики часто скаржаться на грубість та образи з боку пацієнтів, зазнають збиткiв через пошкоджене майно.
Зазвичай лікарів «швидкої» до нетверезих громадян викликають правоохоронці. Торік бригади станції швидкої допомоги виїжджали з такої нагоди понад три тисячі разів. Це коштувало міському бюджету майже 160 тисяч гривень. Зважаючи на те, що станції не вистачає коштів на пальне, можна зрозуміти невдоволення головного лікаря «швидкої» Євгена Мальчевського. До того ж більшість із нетверезих громадян не потребують невідкладної медичної допомоги. «Для 90 відсотків цих громадян достатньо лише проспатись, і вони можуть іти додому, — каже Євген Мальчевський. — А ми їх веземо в лікарню, де вони буянять, піднімають руку на медсестер, ламають меблі».
Про поведінку цієї категорії громадян у лікарні свiдчить той факт, що міський голова Віктор Чайка дав розпорядження правоохоронцям чергувати там цілодобово. Він також підтримав пропозиції медиків станції швидкої допомоги та міської лікарні щодо створення медвитверезника. Тому, можливо, Рівне візьме на озброєння досвід Житомира і відкриє відділення детоксикації при міськлікарні. На відміну від колишніх медвитверезників, у відділенні працюватимуть не правоохоронці, а медики. Раніше про особу, яка потрапила до витверезника, повідомляли на місце її роботи. Тепер же цього не робитимуть. А от сплатити за послуги лікарів доведеться. Планують навіть, що відділення зароблятиме собi кошти. Ті, хто не зможе сплатити певну суму, це насамперед стосується волоцюг, відпрацюють на громадських роботах. Наприклад, прибиратимуть вулиці.