Кабінет Міністрів своїми рішеннями з порушенням вимог чинного законодавства виділив із резервного фонду Держбюджету 1 мільярд 662 мільйони гривень, повідомляє прес–служба Рахункової палати. Річ у тім, що днями колегія Рахункової палати на чолі з Валентином Симоненком розглянула результати аудиту ефективності використання коштів резервного фонду держбюджету в минулому році. Що й казати, аудит засвідчив тенденцію до погіршення стану управління цими коштами та відсутність внутрішнього контролю головних розпорядників бюджетних коштів за станом їхнього використання. Тобто уряд не дотримувався вимог законодавства при формуванні та розподілі «резервних» грошей.
Крім того, у Рахунковій палаті обурюються, що уряд на чолі з Юлією Тимошенко постійно ігнорує зауваження та заперечення Мінекономіки, Мінфіну та Мін’юсту щодо неправомірності виділення коштів із резервного фонду, а секретаріат Кабміну не контролює дотримання органами виконавчої влади вимог регламенту Кабміну в частині підготовки та оформлення документів, які вони подають на розгляд уряду.
Результати не забарилися: лише впродовж 2008 року із 67–ти рішень про виділення коштів із резервного фонду на загальну суму один мільярд 871 мільйон гривень уряд прийняв із порушенням вимог чинного законодавства 46 рішень на загальну суму понад 1 мільярд 662 мільйони гривень, стверджують аудитори Рахункової палати. При цьому понад 350 мільйонів гривень використали для додаткового фінансування окремих (тобто «обраних») органів державної влади, підприємств та установ.
Натомість уряд мав у своєму управлінні «невикористані або використані не за призначенням кошти резервного фонду держбюджету в сумі понад 720 мільйонів гривень», але так і не виділив у необхідних обсягах кошти для забезпечення фінансування робіт на об’єктах, постраждалих від паводка, що стався влітку 2008 року. Аудитом також установлено, що «Мінекономіки не забезпечує роботу з повернення до держбюджету коштів резервного фонду, виділених у попередні роки на умовах повернення». Якщо станом на 1 січня 2008 року ця заборгованість становила майже 231,6 мільйона гривень, то впродовж року було погашено менш ніж 2,2 мільйона гривень, або 0,9 відсотка загальної суми заборгованості, заявляє Рахункова палата.
У відомстві нагадують, що резервний фонд держбюджету формують для здійснення видатків, що не мають постійного характеру і не можуть бути передбачені при складанні проекту державного бюджету. Зокрема, «резервні» кошти використовують на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, які щорічно виникають в Україні.