Злочинів не меншає...
Міліцейський розвод на чергування, що відбувався на центральній площі Свободи відверто дивував броварчан. Тим більше що зазвичай патрулі отримують завдання на території міськвідділу, а не на очах у публіки. Але не цього разу: навпроти будівлі мерії, потерпаючи від пекучого сонця, вишикувалося близько сотні міліціянтів, яких напевно неабияк підтримував бадьорий гімн Броварів, що лунав із динаміків. Кілька молодиків, які стояли поруч і байдикували з пивом у руках, побачивши таку кількість міліції, зі словами «забираймося звідси!» поспішили накивати п’ятами. І не дарма, якщо на совісті в них нечисто, адже саме цієї середи у Броварському районі розпочалося проведення оперативно–профілактичного відпрацювання.
«Нині статистика розкриття злочинів сягнула 70 відсотків, хоча самих злочинів не меншає. Багато в чому ми маємо завдячувати ось таким посиленим відпрацюванням територій, але ще більше залежить від громадян, від їхньої свідомості», — сказав, вочевидь звертаючись і до перехожих броварчан, заступник начальника обласної міліції Київщини Анатолій Самойленко.
Відразу потому екіпажі й піші патрулі заполонили броварські вулиці в супроводі працівників пера. Наша перша зупинка чи то пак, реагування, сталася одразу за першим поворотом. Хлопці з «Беркута» зупинилися біля салону ігрових автоматів, який, згідно з рішеннями уряду та Верховної Ради, працювати не повинен. Але у Броварах, за сто кроків від міськради, усе навпаки: і правоохоронці, і журналісти спокійно зайшли у працюючий заклад, і якби не міліцейська форма, камери і диктофони, цілком могли б випробувати власну вдачу. Натомість, лише побачивши таких «гостей», більшість клієнтів покидала «одноруких бандитів» і поспішила на вихід — від гріха подалі.
Адміністратор закладу почала нервово дзвонити по мобільному, ховаючись від допитливих журналістів. Утім особливих підстав нервувати й не було — бійці «Беркута» нікого не клали обличчям в підлогу, а лише викликали оперативно–слідчу групу, яка й має зафіксувати порушення та передати відповідне подання до прокуратури. Далі справу направлять до суду, і лише тоді гральний заклад можуть закрити.
…Але злочинців не видно
Наступне порушення закону патрульні вгледіли в чоловікові «не слов’янської зовнішності» буквально на виході з грального закладу. Треба було бачити обличчя іноземця, який ніяк не очікував побачити тут стільки міліції. У громадянина з Азербайджану виявили розбіжності в міграційній картці — чолов’яга приїхав із Закавказзя до Полтави, але чомусь вирішив оселитися у Броварах. Його хутко доставили до відділку, куди викликали працівника паспортного столу для встановлення правомірності перебування іноземця в Україні.
«Раніше затриманих іноземців відвозили просто в паспортний стіл, але після минулорічного інциденту, коли двоє нелегалів, вихопивши в міліціонера зброю, вчинили в приміщенні стрілянину, відвозимо їх до відділу, бо там безпечніше», — ділиться досвідом із журналістом «УМ» один із «беркутівців».
Далі патрулювання проходило навіть трохи нудно. Злочинців ніде не було (мабуть поховалися), а на вулицях переважала майже ідилічна картина — мами з візками, діти, що бавляться на майданчиках, парочки закоханих... Тому відразу було вирішено пройтися по «відпрацьованих» правоохоронцями місцях. Такими виявилися «наркоманські притони», які перебувають під контролем в оперативників. Прибувши до однієї з таких «хат», правоохоронці надибали в одній із кімнат молодого чоловіка «під кайфом». Неймовірний сморід і різноманітне наркоманське приладдя (зокрема, шприци), розкидане посеред загального безладу, засвідчили — хлопець регулярно вживає наркотики.
Утім міліцію не особливо цікавлять «споживачі» — ефективніше викрити мережу постачання. Тому після виховної роботи з молодиком та кількох кадрів на радість фотокорам ми залишили квартиру з гнітючими враженнями від проявів людського божевілля. У спину лунала лайка сварливої господарки, яка щойно повернулася додому і була не в захваті від того, що син впустив до квартири таких відвідувачів. Після цього бійці «Беркута» продовжили чергування самостійно.