26 травня 59–річного Олексія Гончарова двоє чоловіків побили просто на подвір’ї його будинку. Як повідомили «УМ» у Центрі зв’язків із громадськістю столичного міліцейського главку, чоловіка знайшли з численними гематомами і розбитою головою. На жаль, урятувати його життя так і не вдалося. Дружині Олексія Львовича, яка була в той момент поруч, також дісталось: вона з тяжкими травмами перебуває в лікарні. «Жінка розповіла, що до її чоловіка підійшли незнайомі люди з вудками і почали просити в нього човен, — розповів «УМ» керівник Центру зв’язків із громадськістю УМВС у Києві Володимир Поліщук. — Гончаров їм відмовив, вони почали його бити».
Що ж насправді стало причиною такої жорстокої розправи посеред білого дня? Останні кілька років Олексій Львович активно боровся з безаконням на Жуковому острові. Це заповідна територія, за привласнення і комерціалізацію якої, зокрема, і руками столичної влади, бореться чимало бізнес–структур. «За два дні до смерті Гончаров брав участь у припиненні незаконного видобування, намиву та продажу піску з острова незаконними комерційними фірмами, — йдеться у зверненні директора Київського еколого–культурного центру Володимира Борейка. — Видобуток піску проводився в заповіднику, у водоохоронній зоні, що заборонено трьома законами України. Більше того, без відповідного дозволу і накладних відбувалось і відвантаження піску замовникам (а саме — без сплати податків у бюджет. — Авт.)!».
Днями Олексій Гончаров приводив на острів журналістів одного з телеканалів і розповідав про ситуацію. На місце також з’явились правоохоронці — і незаконний видобуток піску в заповіднику притих. «Наступного дня разом зі знімальною групою ми виїхали на місце і оцінили видобуток піску з екологічної точки зору. Ухвалили рішення зайнятися й іншими фірмами, які на Жуковому острові видобувають пісок», — пригадує Володимир Борейко. Але цього зробити так і не встигли — Олексія Львовича вбили. «Є всі підстави припускати, що він став жертвою кримінальних бізнес–структур, які займаються в Києві незаконним бізнесом, — каже Володимир Борейко. — І шляхом вбивства вони вирішили залякати інших захисників природи й журналістів».
Але активісти не припинять боротьбу за острів. «Ми вимагаємо від влади Києва нарешті припинити піщане свавілля на Жуковому острові і відновити статус заповідника на всій його території», — йдеться в заяві Київського еколого–культурного центру.
Тим часом правоохоронці не виключають, що вбивство було скоєне з метою помсти осіб, із якими покійний еколог конфліктував. «За фактом інциденту порушено кримінальну справу за статтею 115 Кримінального кодексу (навмисне вбивство), — повідомив Володимир Поліщук. — Не виключено, що до вбивства причетні люди, які конфліктували з Олексієм Гончаровим — ті, хто видобував там пісок».