Позавчора наприкінці робочого дня на площі перед Полтавською облдержадміністрацією відбувся мітинг, влаштований Всеукраїнською громадською організацією «Народна армія спасіння». Незважаючи на досить потужну рекламну кампанію заходу і гасло перед змонтованою сценою «Нас багато», зібралося на мітинг зо дві сотні людей, переважно пенсіонери. На сцену піднявся симпатичний, дорого одягнений молодий чоловік із «крутим» перснем. Це, як виявилося, головний «народоармієць», а за сумісництвом ще й лідер Спілки громадських організацій «Громадський актив Києва», депутат столичної міськради Олександр Пабат.
Із уст гостя лилися набагато приємніші для зубожілих людей похилого віку слова. Зокрема, про те, що всі колишні й нинішні керівники держави, всі партії й олігархи є призвідниками бід простого народу. Тому треба об’єднуватися довкола «Народної армії спасіння». Пропонував негайно створювати й осередки на місцях, які, за словами провідного «спасителя», уже діють у 16 містах. Певно, задля такого єднання кожен бажаючий міг підписатися під «Зверненням громадян України до Ющенка, Тимошенко, Януковича, Литвина, Яценюка, Черновецького (!) та інших некомпетентних політиків, які привели Україну до кризи» з вимогою не балотуватися на посаду Президента».
При цьому Олександр Пабат поставав перед полтавцями таким собі «своїм хлопцем», земляком, який виріс на сусідній вулиці, а оце з мамою тільки–но посадив картопельку на ділянці під обласним центром. Про те, що насправді він є «мажором», сином партноменклатурника, котрий пройшов шлях від першого секретаря Семенівського райкому КПРС до заступника «аграрного» міністра незалежної України, чільний «народоармієць» також не згадував.
До речі, від Черновецького лідер «Народної армії спасіння» і ГАКу, представник «промерської» більшості у Київраді всіляко відхрещувався.
Чи означають його нинішні політичні гастролі всією Україною (за словами чільника НАСу, Полтава стала вже 60–м містом на його шляху) те, що ГАК виходить на ширші політичні обрії? Нагадаємо, що схожі «надпартійні» схеми («усі, хто в партіях, політиці та при владі — мерзотники, тому проголосуйте за нас») ГАК використовував на двох останніх виборах до Київради. За нього спершу віддали голоси понад чотири відсотки виборців, а потім — майже шість.