Напруга на Корейському півострові впродовж останньої доби досягла рівня, який цілком можна назвати «на межі війни». Як повідомляє «Євроньюс», у відповідь на приєднання Південної Кореї до ініціативи з безпеки в боротьбі з поширенням ядерної зброї (на цей час до неї приєдналися приблизно 100 країн світу) постійна військова місія КНДР у демілітаризованій зоні (яка розділяє дві Кореї) заявила, що Пхеньян більше не вважає себе зв’язаним угодою 1953 року про перемир’я, оскільки розцінює крок Сеула як факт оголошення війни.
Відтак об’єднані війська Південної Кореї та США на кордоні з Північною Кореєю вчора було приведено в стан найвищої бойової готовності. Командування об’єднаних сил змінило рівень бойової готовності з третього на другий (перший — це війна), повідомив учора речник міністерства оборони Південної Кореї Вон Те Дзе. Востаннє другий рівень бойової готовності запроваджували 2006 року, коли Пхеньян провів перше ядерне випробування.
У Південній Кореї базуються 28 тисяч 500 американських військовослужбовців. Вони тісно співпрацюють з 670–тисячною південнокорейською армією.
Тим часом посол США при ООН Сьюзен Райс закликає Раду Безпеки прийняти резолюцію про санкції проти Північної Кореї, які заборонили б КНДР імпорт матеріалів для виробництва ядерної зброї та балістичних ракет і їхній експорт. Північнокорейські підприємства щороку заробляють на експорті таких озброєнь та технологій до Ірану, Сирії та Пакистану півтора мільярда доларів. Держсекретар США Хілларі Клінтон знову підтвердила зобов’язання її країни щодо Японії та Південної Кореї перед загрозою з боку КНДР: якщо буде напад на одну з цих країн, США вступають у війну на її боці.
Багато оглядачів вважають, що реальною причиною такої драматичної мілітарної риторики КНДР є внутрішні проблеми комуністичної країни, де на тлі хвороби її лідера Кім Чен Іра загострилася боротьба за владу. Навіть маленький збройний конфлікт на кордоні двох Корей може покласти початок повномасштабній війні.