Міжнародна група дослідників із багатьох наукових лабораторій США, Великої Британії та ще кількох країн світу розшифрувала та зібрала повний геном миші, повідомляє Бі–Бі–Сі. Ця копітка та масштабна робота тривала десять років і на неї було витрачено 100 млн. доларів.
Миша стала другою після людини з усіх земних істот, геном якої повністю розшифровано. Виявляється, що він на 75 відсотків збігається з людським! Це дуже добра новина, бо, як відомо, більшість медичних експериментів проводять на мишах та пацюках. Знання генетичного коду миші допоможе боротися з багатьма людськими хворобами. Досліди над цими гризунами до цього часу вже допомогли значному прогресу в лікуванні раку, діабету, серцевих захворювань та безлічі інших порушень нормального стану людини.
Учені надали результати своїх досліджень в останньому номері фахового журналу PLoS Biology, доступ до інтернет–версії якого є вільним. У звіті також наводять наразі ще не повні геноми шимпанзе, собаки та кішки. Тобто йдеться про тварин, яких також часто використовують для проведення медичних експериментів із метою найти шляхи лікування хвороб людини. Співавтор звіту, професор Оксфордського університету Кріс Понтінг заявив в інтерв’ю Бі–Бі–Сі, що геном миші підтвердив: ця сіренька тваринка є ідеальною експериментальною моделлю для вивчення людських недугів. Утім професор Понтінг також наголосив, що в процесі еволюції наших спільних предків приблизно п’ять тисяч генів людини і миші на певному етапі, 90 мільйонів років тому, почали розвиватися своїми окремими шляхами.