Величезна конічна конструкція висотою шістдесят метрів і вагою сімдесят тонн є баштою вітротурбіни. На ВАТ «Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе» подібну виготовили вперше і вже відвантажили замовникам — компанії «Уінденерго ЛТД», яка є постачальником вітроенергетичних установок в Україні. Призначено башту для переоснащення Тарханкутської вітряної електростанції в Криму.
Начинена вежа багатьма речами, необхідними для роботи з використання потужності вітру. Тут і майданчики обслуговування, і силові кабелі та освітлювальні прилади і, зрозуміло, сходи. Оскільки досвіду подібної роботи фрунзенці не мали, служби ВАТ узяли на себе розробку низки ключових технологій. Відтак підприємство напрацювало виробничу і технологічну базу для виготовлення башт вітротурбін високої якості, каже начальник конструкторського бюро центрифуг НВО Руслан Грищенко. Обладнання відповідає світовим стандартам.
Зараз сумські машинобудівники працюють над виготовленням другої башти вітротурбіни для Тарханкутської ВЕС. Відвантажити її планують у II кварталі цього року, повідомляє прес–служба підприємства.Таке переоснащення є часткою комплексної програми будівництва вітряних електростанцій, затвердженої Кабміном. Якщо програму реалізують, Україна збільшить загальну потужність своїх ВЕС більш ніж у 22 рази. Відповідно, значно підвищить частку цього альтернативного виду енергії. Бо ж поки вітроенергетика до загального обсягу виробництва електроенергії в Україні додає тільки дві соті відсотка.