«Мої колеги переважною більшістю висловились за те, щоб усі міські школи, які утримуються на міському балансі, навчали дітей рідною для них мовою», — сказав депутат міської ради Дмитро Бєлик. Він переконаний: введення української мови для викладання шкільних предметів порушує права російськомовного населення України. «Діти її розуміють погано, і це призведе до загальної безграмотності. Наше рішення закріплене юридично, і керівництво міських шкіл зобов’язане йому підкоритися», — наголосив народний обранець.
Такий крок севастопольських депутатів викликаний указом Міністерства освіти і науки України за номером 461, згідно з яким усі севастопольські школи зобов’язані були ввести з 1 вересня 2009 року викладання шкільних предметів українською мовою. Указ спричинив шквал негативних емоцій і протести з боку батьків, громадськості і правозахисних організацій.
Фактично, рішення Севастопольської міськради скасовує наказ міністра освіти.
Народний депутат Ярослав Кендзьор вважає, що рішення міськради Севастополя має бути скасоване негайно. «Органи прокуратури просто зобов’язані скасувати таке рішення і порушити кримінальну справу проти його ініціаторів», — зазначає нардеп, називаючи крок Севастопольської міськради протизаконним та антиконституційним. «Якби у нас був справді український парламент, він би негайно мав би прийняти рішення про розпуск такої міськради. Але цього, ясна річ, не станеться, тому що таких депутатів, як у Севастопольській раді, у нас у парламенті вистачає», — констатує пан Кендзьор.
Нині в Україні 1345 середніх шкіл із російською мовою викладання. 1991 року їх було більш як 20 тисяч. За роки незалежності в Україні видано понад 70 нормативно–правових актів, спрямованих обмежити використання російської мови в суспільно–політичному житті. Керівництво України сприяє переведенню на українську мову теле– і радіоефіру та кінопрокату. Українська мова є робочою для всіх органів державної і судової влади, знання української — неодмінна умова для вступу на держслужбу.
А ТИМ ЧАСОМ...
Верховна Рада Криму прийняла постанову щодо популяризації російської мови на території автономії. На черговому пленарному засіданні кримського парламенту за це рішення проголосували 82 депутати при 1 проти, передає «Захід.нет». Згідно з документом, Раді міністрів Криму доручено при внесенні змін до бюджету Криму на 2009 рік передбачити для Міністерства освіти і науки автономії цільові асигнування на видання навчально–методичної літератури російською мовою, а також спільно забезпечити в усіх навчальних закладах розміщення інформації (вивісок, стендів, табличок) російською мовою.