Президент Туреччини піде під суд
Турецький суд вирішив притягнути до судової відповідальності президента країни Абдуллу Гюля у справі щодо розтрати понад трьох мільйонів доларів наприкінці 90–х років. Гюль, якого було обрано президентом 2007 року, проходить як підозрюваний у справі привласнення державних коштів Партією благополуччя — проісламською політичною силою, діяльність якої заборонив турецький суд 1998 року. Її майно відійшло державі, але при цьому безслідно зник приблизно мільярд турецьких лір (приблизно 3,5 млн. доларів США). У цій справі п’ять років тому було засуджено колишнього члена цієї партії та екс–прем’єра Нечметтіна Ербакана, але Гюль амністував його у 2008–му. Гюль разом з іншими діячами розпущеної партії створив пізніше також проісламську Партію справедливості та розвитку, яка тепер при владі. На адресу цієї партії лунають звинувачення у прагненні насильно змінити світський характер Турецької держави.
В Індії той самий прем’єр
Переможець парламентських виборів — Індійський національний конгрес (ІНК) — переобрав учора 76–річного Манмохана Сінгха главою партії та прем’єр–міністром. Також учора відбулася зустріч Сінгха з президентом Індії, на якій обговорювали формування нового складу уряду. Вже відомо, що Пранаб Мухерджі, глава МЗС у попередньому уряді, тепер стане міністром фінансів.
Визначено дату виборів у Іраку
Верховний суд Іраку призначив дату чергових загальних парламентських виборів на 30 січня 2010 року. Попередні парламентські вибори 15 грудня 2005 року бойкотували суніти, тому шиїти без особливих зусиль перемогли і створили урядову коаліцію на базі партії «Об’єднаний іракський альянс». Рішення про переобрання складу парламенту, який нараховує 275 депутатських місць, приймалося в умовах спротиву уряду, який вимагав продовження своїх та парламентських повноважень на кілька місяців.
Північна Корея стратила переговорника
У Північній Кореї наприкінці минулого року було страчено партійного діяча високого рангу Дзо Сунг Чола, який відповідав за відносини з Південною Кореєю, повідомила вчора південнокорейська інформагенція «Йонхап» із посиланням на інформацію розвідки. 52–річний Чол у середині минулого року зник із політичної сцени: його заслали на виправні роботи до провінційної птахоферми, пізніше звинуватили в корупції і засудили до страти. Але таке звинувачення було лише претекстом, бо справжня причина розправи — «помилкова оцінка ситуації» та проведення поміркованої лінії у відносинах між Пхеньяном і Сеулом, зокрема під час візиту до КНДР 2007 року президента Південної Кореї Ро Му Хена.