Олексій Гончаренко: Продюсер має бути «сірим кардиналом»

08.05.2009
Олексій Гончаренко: Продюсер має бути «сірим кардиналом»

Олексій Гончаренко. (Фото надане телеканалом «1+1».)

Це 10 років тому Олексія Гончаренка — ведучого розважального некосмічного шоу «НЛО» (російською розшифровувалося як «неопознанный любимый объект) щотижня можна було побачити на телеекрані «Інтеру». Останнім часом випускник театрального інституту, що донедавна очолював одну з компаній групи «Стар медіа» Влада Ряшина, в основному поза кадром. За його продюсерської участі з’явилися, зокрема, і «Фабрика зірок», і «Танці з зірками». Нещодавно Олексій залишив стармедійне «телегніздо» і заснував власну компанію Friends Production. Уже в стані вільного польоту Гончаренка посеред «Танцюю для тебе–2» (коли з проекту пішов режисер–постановник) запросили на форс–мажорну вакансію. Про усе це, а також подальші плани ми й вирішили поговорити з Олексієм.

 

— Олексію, після завершення другого сезону «Танцюю для тебе» вже працюєте над третім сезоном на каналі «1+1», готуєте нове шоу про любов з першого погляду для телеканалу «Україна» чи займаєтесь якимись іншими проектами?

— У мене відпочинкова пауза — подорож на машині Європою. Що стосується проектів, то можливість продовження «Танцюю для тебе» з керівництвом «плюсів» не обговорювали, а з телеканалом «Україна» ведемо переговори, але контракти ще не підписані.

— Нещодавній фінал другого сезону «Танцюю для тебе», в якому перемогли Ірині Мерлені з Сергієм Костецьким, що танцювали за здійснення мрії хлопчика–інваліда, дає підстави повірити тим людям, які стверджували, що об’єктивне оцінювання танцювальної майстерності пар у прямих ефірах стояло на другому місці. Ви з п’ятого ефіру знали про всі внутрішні справи проекту, тож у шоу не було підтасовок та підсуджувань?

— Я ні з ким не сперечаюся — якщо ви вважаєте, що все підлаштовано, вважайте так собі і далі. Моє переконання: все було абсолютно прозоро. І фінальний вибір — це результат голосування телеглядачів. Можливо, у членів журі були свої улюбленці. Можливо, до окремих пар вони були не об’єктивними чи надто суворими, але насправді все вирішували глядачі. До речі, на різних каналах у кожному з подібних проектів, у яких я працював, частині глядачів підсумок завжди видавався несправедливим.

— У процесі зйомок «Фабрики зірок–2» Алан Бадоєв називав вас «сірим кардиналом» проекту. Зокрема, газеті «Експрес» відомий кліпмейкер, який після скандалу завчасно залишив проект, розповідав, що замість сподівань працювати з вами, продюсером «Фабрики», — цікавим, інтелігентним та делікатним чоловіком — отримав натомість «хитрість та нахабство» у ваших очах. То ким насправді має бути продюсер?

— Висловлювання Бадоєва залишимо на його совісті. Це наш із ним творчий конфлікт. Цю сторінку ми уже перегорнули.

Стосовно «сірого кардинала» — продюсер, який відповідає за шоу, напевно, і має бути «сірим кардиналом». Тому що й адміністративно–виробничі нюанси, і творчі акумулюються саме навколо продюсера — і він має усе розрулити поза кадром. А на екрані глядачі бачать артистів чи учасників шоу, які діють за сценарієм.

— Після призначення вас режисером–постановником другого сезону «Танцюю для тебе» гендиректор «плюсів» Олександр Ткаченко назвав вас «блискучим продюсером і режисером». Чи вважаєте, що це об’єктивна характеристика ваших чеснот?

— Дякую Олександру Ткаченку за таку високу оцінку. Я особисто не вважаю себе режисером–постановником. Але на проекті мене призначили саме на таку посаду, хоча насправді я виконував функції продюсера. А який я продюсер — краще оцінювати за тими програмами, які я роблю.

— Керівництво власним продакшеном — це в основному менеджерська робота. Чи хоч інколи прокидається у вас бажання бути артистом, ким ви є за освітою?

— Уже ні. Моє акторство інколи реалізується лише у вузькому колі друзів — можу їх повеселити на наших вечірках. Хоча загадувати не буду, можливо, колись бажання грати повернеться.

— У «Стар медіа» кілька років ви працювали під патронатом Влада Ряшина. Можете назвати його своїм учителем?

— Я б не називав його учителем через малу різницю у віці. Найімовірніше, він мій «хрещений батько» на телебаченні. Мої появи на екрані і як телеведучого, і як продюсера відбувалися поряд із ним. Я йому дуже вдячний за це. 11 років ми були партнерами, і наші людські стосунки завжди були рівними, нормальними.

— Створення власного продакшену — це прагнення здобути творчу чи фінансову незалежність?

— І творчу, і фінансову.

  • Сашко Лірник: Казку пропускаю через себе...

    Хто не знає Сашка Лірника? Виявляється, є такі. Та з кожним новим днем незнайків стає все менше: то книга з Лірниковими казками до рук потрапить, то диск хтось перепише й дасть послухати, то на телебаченні Лірникову вечірню казочку тато з мамою увімкнуть. Казкар постійно спілкується з читачами, слухачами й глядачами, їздить з волонтерською місією на Донбас, а також за кордон, до українців діаспори. >>

  • Розкадровані мандри

    Професійна мандрівниця Ольга Котлицька цього тижня у Києві збирає друзів, щоб нагадати: телепроекту про подорожі, автором і ведучою якого вона є, уже 20. Спочатку був «На перший погляд», потім він трансформувався у «Не перший погляд». >>

  • Сміятися з леді-боса

    Навіть якщо комедії не ваш улюблений кіножанр, варто подивитися на неперевершений талант однієї з найсмішніших сучасних коміків — американської акторки Меліси Маккарті у новій стрічці «Леді бос», що цього тижня виходить у прокат в Україні. >>

  • «За мною там Непал, Гімалаї сумують»

    Телеведучий Дмитро Комаров на каналі «1+1» показав Камбоджу, Індію, Кубу, Болівію та інші країни такими, як ніхто не здогадувався. Він «вивертає» світ і показує його з вражаючих сторін. У кабінеті Дмитра в офісі «Плюсів», де ми ведемо розмову, ніби зібрані шматочки екзотичних країн, у деталях. >>

  • У новинах немає змоги «погратися»

    Упродовж останніх років вибагливі телеглядачі, які цінують свій час, усе частіше відмовляються від перегляду ефірів так званих великих каналів, де навіть у новиннєвих блоках орієнтуються на «інформацію розваг» — інфотеймент. >>

  • Провокатори з мікрофонами

    У Донецьк прибула група з 20 представників російських ЗМІ, перед якими поставлено завдання «фіксації обстрілів мирного населення українськими військовими», а також «консультацій» з організації провокацій, — повідомили в групі «Інформаційний спротив». >>