Аж через дві з половиною доби безперервних пошуково–рятувальних робіт пошуковці зуміли дістатися того місця аварійної дільниці, де могли перебувати дев’ять гірників, які опинилися тут після обвалу крівлі ще в понеділок. Аби обійти нагромадження завалів, рятувальники, долаючи складні гірничо–геологічні умови, пробили паралельний виробці хід і в середу надвечір таки потрапили по той бік завалу. На жаль, перший результат пошуків людей виявився «нульовим». У тому розумінні, що «нульовими» фахівці звуть відшуканих потерпілих гірників без ознак життя… Як розповів журналістам заступник міністра Мінвуглепрому Юрій Грядущий, на тіло першого загиблого натрапили в середу пізно ввечері. А вночі дісталися до ще одного потерпілого. На жаль, гірник теж уже не подавав ознак життя.
Та трохи згодом на–гора з підземелля надійшла звістка, якої тут чекали більше двох діб — нарешті вдалося встановити зв’язок з уцілілими потерпілими. Бранці підземелля періодичним перестукуванням чітко означили своє місцеперебування, і невдовзі їх визволили з «кам’яного мішка». Як підтвердила «УМ» прес–секретар територіального управління Держгірпромнагляду в Донецькій області Марина Нікітіна, вдалося врятувати трьох шахтарів. Усі вони не зазнали серйозних травм, однак після підйому на поверхню були доправлені на медичне обстеження до обласної лікарні профзахворювань у Донецьку.
Тимчасом рятувальники відшукали тіло ще одного — вже третього — загиблого шахтаря. Не припиняються пошуки останніх трьох, доля яких досі не відома. Причому, за словами фахівців, аби натрапити на людей, які, не виключено, досі чекають на допомогу, треба не тільки подолати складні гірничо–геологічні умови, а й спочатку встановити ймовірне місце, де можуть вони перебувати. Як писала «УМ», у понеділок у другій половині дня на ділянці, де перебували 14 гірників, стався раптовий обвал крівлі, після чого 9 шахтарів опинилися в «кам’яному мішку».