Перший етап сто першого подорожчання
Столична влада оприлюднила розпорядження про нові тарифи на житлово–комунальні послуги для населення, бюджетних установ та інших споживачів, які планується ввести в Києві з 1 червня цього року. Віднині вартість послуги за холодне водопостачання та водовідведення за наявності лічильника затверджена в розмірі 3,02 гривні за 1 кубічний метр (зараз 1,48 гривні), за відсутності засобу обліку — 16,61 гривні на 1 особу (зараз 8,14 гривні). Щодо гарячої води, то з лічильником один «куб» коштуватиме 13,69 гривні (зараз 7,38 гривні), без нього — 47,92 гривні за 1 особу (зараз 25,89 гривні). А тариф на централізоване опалення затверджено в розмірі 2,38 гривні за 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць (зараз 1,6 гривні). Нагадаємо, що всі наведені цифри відповідають лише першому етапу подорожчання послуг ЖКГ, яке триватиме до липня 2010–го.
Нульові учні та бідні громадяни
Змирившись із рішенням Київради про новий порядок безкоштовного проїзду у столичному метрополітені, керівництво «підземки» просить пільговиків не забувати вдома відповідні документи. Нагадаємо, що правом безкоштовного проїзду користуються пенсіонери, інваліди, працівники міліції, податкової та СБУ, а також учні загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій. Пропуском для останніх є учнівський квиток із фотокарткою, для решти категорій громадян — відповідно пенсійне чи службове посвідчення. Пільгами користуватимуться також малозабезпечені громадяни, які мусять отримати тимчасову довідку про доходи.
Гора без замків та інвесторів
Минулого тижня Подільська райдержадміністрація провела громадські слухання щодо статусу Замкової гори. На них були присутні в основному співробітники райуправлінь та кілька десятків киян, які довідалися про обговорення з інтернету, повідомляє «Газета по–киевски». За словами директора районного «Зеленбуду» Олександра Волкова, бюджетних грошей на благоустрій парку немає, тому потрібно залучити інвесторів. «Йдеться про те, щоб зробити освітлення, прокласти доріжки і зробити оглядовий майданчик», — зазначив він. Присутні кияни цю ідею не підтримали, побоюючись, що інвестиції у Замкову гору призведуть до її знищення, адже бізнесмени розраховуватимуть на прибуток. На сьогодні гора залишається у міській власності, але місто не планує витрачати кошти на її облаштування.
Незаконні літаючі апарати
Блок Кличка вимагає від прокуратури добитися скасування рішення Київради про надання дозволу на облаштування злітно–посадочного майданчика у Гідропарку. Дозвіл на 15–річну оренду 1,5 гектара землі під облаштування злітної смуги для гідропланів у зоні берега та водойми Гідропарку отримала компанія «Кроун». При цьому депутати Блоку наголошують, що їхня фракція була єдиною політичною силою, яка виступала проти такої ідеї, «адже вона суперечить Програмі розвитку зеленої зони міста та не була погоджена з постійною комісією Київради з питань екополітики». Київські екологи також неодноразово вимагали від природоохоронної прокуратури закрити приватний майданчик, оскільки він знаходиться у прибережній смузі острова Долобецький, що є порушенням Земельного кодексу та відповідних статей Водного кодексу, а також вимог містобудівного законодавства. 23 квітня 2009 року столична прокуратура вкотре визнала це рішення незаконним, але відповідний протест на розгляд Київради досі не надійшов.