Учора виповнилося 100 днів президентства Барака Обами. «Чи ми дочекаємося хоча б одного дня без Обами на телебаченні?» — так напівжартома нарікають окремі американські політичні оглядачі на частоту появи нового американського президента у ЗМІ. Обамина всюдисущність справляє враження, що він перебуває при владі значно довше, ніж 100 днів. Новий президент відчайдушно намагається переконати співвітчизників у слушності всіх своїх кроків, а якщо враховувати, що своє перше інтерв’ю на посаді президента він дав арабському телеканалові «Аль–Арабія», то важко не помітити його бажання дати світу нову картинку США, переконати світ, що його адміністрація безповоротно відійшла від максими Джорджа Буша «хто не з нами — той проти нас». Обама за такий короткий час уже має незаперечні успіхи в зовнішній політиці, чого від нього не очікували.
Наведені вчора результати опитування громадської думки США свідчать, що 80 відсотків американців вважають, що Обама чудово справляється з кризою та проводить правильну закордонну політику. Рівень довіри до нього серед негритянського населення становить 96 відсотків.
Учора лунали не лише фанфари, а й критичні голоси. Фаховий «критик», президент Чехії Вацлав Клаус резонно вказав: «Економічна політика, що її проводить теперішня американська влада, дуже скидається на нашу в часи соціалізму». Так Клаус розцінив зусилля Обами подолати тяжку фінансову кризу. У США республіканці також вішають на Обаму етикетку «соціаліст». Так вони розцінюють його план вкласти 13 млрд. бюджетних коштів у розвиток залізничної мережі країни для зменшення викидів парникових газів автомобільним транспортом.
Критики вказують, що за короткий час новий президент створив не менше «обамізмів», ніж попередній «бушизмів». На міжнародних зустрічах Обама з огляду на брак досвіду порушував правила етикету, у промовах плутав Іран, Ірак та Ізраїль тощо. «Яке задоволення бути тут в Айові... тобто в Оттаві», — заявив він під час візиту до Канади. Наразі це Обамі вибачають...