Невимовним лихом завершилися у Харкові II Всеукраїнські спортивні ігри школярів. На змаганнях фехтувальників від руки суперника загинув 17-річний рапірист із Дніпропетровська Віталій Прокоп'єв. Зламаний клинок спортсмена зі Львова наскрізь пронизав йому легені, зачепивши аорту. У результаті хлопець помер від надмірної і швидкої втрати крові.
Цей трагічний випадок фахівці називають неймовірним. Вищезгаданий вид спорту сьогодні вважають одним із найбезпечніших завдяки скрупульозно продуманій амуніції. Маска надійно захищає голову. Далі йде електрокуртка, що фіксує нагрудник, виготовлений з фактично непробивного матеріалу. Саме такий використовують при пошитті бронежилетів. І, зрештою, нагрудник, покликаний вберегти від смертельного удару особливо вразливі місця спортсменів. За словами фехтувальників, у такій формі, навіть після удару величезної сили можна відбутися всього лише невеликою гематомою. Але і то лише у випадку, якщо у противника зламався клинок. У свою чергу рапіри сьогодні виготовляють із таких високоякісних сплавів, що з ними фактично немає проблем.
Але під час того злощасного бою, здається, зібралися в одному місці всі негативні фактори. У спортсмена зі Львова, попри все, таки зламався клинок, і він продовжив бій з пошкодженою рапірою. А Віталій, як з'ясувалося, сам відрізав на куртці під нагрудником рукав, аби той не сковував йому рухи. У результаті, спортивний інвентар спрацював, як холодна зброя, потрапивши у вразливу, незахищену частину тіла фехтувальника.
Неймовірний збіг обставин очевидці доповнили й фактами з розряду містики. Скажімо, тренери вже помітили, що як тільки застрахують хлопців перед боєм, одразу трапляються якісь негаразди. Цього разу страхові поліси були в усіх. Ще хтось помітив на Віталію одягнуту навиворіт шкарпетку - мовляв, явна прикмета того, що хлопця могли побити. Але навряд чи ці прикмети ввійдуть до слідчого протоколу або, скажімо, пом'якшать покарання винних, якщо таких буде знайдено.
Після трагедії правоохоронці певний час вагалися, чи доречно порушувати карну справу взагалі. Адже спеціалісти дружно їх переконували в тому, що йдеться всього лише про збіг обставин, хоч і непоправний за наслідками. Але, зваживши всі «за» і «проти», Дзержинська районна прокуратура Харкова таки приступила до слідства. На сьогодні вже дали свідчення усі без винятку організатори турніру, очевидці НП і рапірист, який завдав смертельного удару. Хлопець, до речі, й понині не вийшов зі стресового стану і дуже шкодує про те, що сталося.
За попередніми даними, правоохоронці можуть пред'явити звинувачення саме організаторам змагань. Адже вони були зобов'язані уважно обстежити дітей перед тим, як випускати на бойову доріжку.
Незважаючи на грізну зовнішню атрибутику, вищезгаданий вид спорту дійсно є одним із найбезпечніших. Нещасні випадки трапляються під час таких змагань вкрай рідко. Найвідоміший з них стався 22 роки тому в Римі. Тоді на чемпіонаті світу загинув відомий український спортсмен Володимир Смирнов. У його суперника теж зламався клинок. Зіпсована рапіра пройшла через маску киянина. Пробувши кілька днів у комі, один із кращих фехтувальників у історії світового спорту помер від ушкодження мозку.