«Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання якості знань в Україні наразі немає технологічних перепон, і ми не бачимо жодних підстав, які б завадили нам провести 6 травня зовнішнє тестування з історії України». У цьому директор Українського Центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук запевнив журналістів під час учорашньої прес–конференції. Тестування, нагадаємо, цього року проводиться вдруге і триватиме до 5 червня.
Для 426 тисяч учасників ЗНО уже підготовлено 5216 пунктів тестування, визначено 84 тисячі аудиторій і проінструктовано 131 тисячу фахівців, які проводитимуть саме оцінювання. Як і торік, процедура складання ЗНО з кожного предмету триватиме три години.
Також, за словами директора УЦОЯО, вже проведено належну роботу з міністерствами внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій, обласними держадміністраціями, які мають забезпечити організацію належного проведення зовнішнього оцінювання.
Проблему з некоректними адресами учасників тестування, що заважає доставити запрошення на процедуру оцінювання, вирішили в такий спосіб: їх можна буде самостійно роздрукувати з сайту Центру. Повторно через «Укрпошту» Центр запрошень не надсилатиме.
Про те, що Центр серйозно подбав про захист інформації щодо проведення ЗНО, свідчить і такий факт: друк тестових зошитів розпочали ще в листопаді минулого року, проте досі не надходило повідомлень про витік інформації щодо тестових завдань. До речі, вже готові 2,5 мільйона тестових зошитів, залишається додрукувати 300 тисяч.
Аби убезпечити від впливу на результати тестування, порядок призначення інструктора в кожну аудиторію став жорсткішим, каже пан Лікарчук. Як і процедура перевірки тестових завдань — задля об’єктивності результатів зошити для оцінювання направлятимуть в інші регіони.
Готовий і запобіжник проти підробки сертифікатів: Центр увів систему їх подвійної перевірки. Під час подачі сертифікатів у приймальні комісії виші будуть зобов’язані звірити їхні дані в режимі он–лайн із базою даних Центру, а після зарахування до ВНЗ — з письмовим варіантом протоколу ЗНО. За дотриманням процедури проведення тестування спостерігатимуть дев’ять тисяч представників вищих навчальних закладів. Ігор Лікарчук повідомив, що реєстрація громадських спостерігачів завершиться 5 травня.