На позавчорашніх виборах мера курортного міста Сочі переміг представник правлячої прокремлівської партії «Єдина Росія» Анатолій Пахомов, повідомив учора виборчком цього міста. Пропутінського кандидата підтримали 77 відсотків виборців. Головний суперник Пахомова, представник демократичної опозиції Борис Нємцов заручився підтримкою 13,5 відсотка сочинців. За представника КПРФ Юрія Дзаганію проголосували 7 відсотків виборців.
Нємцов заявив учора, що має намір оскаржити результати виборів. Виборчий штаб колишнього віце–прем’єра Росії проводив власні екзит–поли, які засвідчили, що за Пахомова проголосували 46 відсотків громадян, за Нємцова — 35 відсотків і за Дзаганію — 17 відсотків.
Перемога провладного висуванця була заздалегідь передбачуваною, спланованою і відрежисованою. Раніше міський виборчком не допустив до перегонів кількох претендентів, які могли суттєво відтягнути на себе голоси виборці. Йдеться, зокрема, про відомого бізнесмена Олександра Лебедєва та балерину Анастасію Волочкову. З 13 претендентів до бюлетеня було внесено прізвища лише шістьох.
У співголови партії «Праве діло» Леоніда Гозмана викликає велику підозру проведене організаторами виборів масове дострокове голосування. Сам Нємцов переконаний, що ті 30 відсотків виборців, які віддали голоси раніше, робили це «під диким тиском, погрозами та шантажем». «Практично всі ці люди — вчителі, лікарі, співробітники міліції, військовослужбовці, двірники, сантехніки, тобто ті, хто безпосередньо залежить від влади. Їм погрожували, що якщо вони не проголосують достроково, то втратять роботу», — переконаний Нємцов. Та і в день голосування виборців «організовано» доставляли на дільниці, підтвердила член виборчкому Валентина Ткачова. Але, за її словами, «люди самі зверталися до адміністрації підприємств із проханнями доставити їх до місць голосування».
Переможець Анатолій Пахомов має досвід роботи в Причорноморському регіоні — раніше він обіймав посаду мера Анапи. Наступного року йому належить перебрати з рук мера Ванкувера олімпійський прапор та керувати містом під час зимової Олімпіади–2014. А до цього — великими фінансовими потоками на її підготовку. На такі посади випадкові люди не потрапляють.