Днями було зроблено важливий крок на шляху запровадження в дію нафтогону «Одеса—Броди». Точніше, переведення «сиротливої» української труби із реверсного, зворотнього, до аверсного використання — як, власне кажучи, він і був задуманий. Тобто нафта потраплятиме на південь України з азійських держав, а звідти — нафтопроводом до Польщі. Минулої п’ятниці на загальних зборах акціонерів СП «Сарматія» нарешті затвердили техніко–економічне обґрунтування проекту, так званого Євро–Азійського нафтотранспортного коридору.
Подія отримала схвальну оцінку Президента Віктора Ющенка, який заявив: затвердження техніко–економічного обґрунтування ЄАНТК дозволить найближчим часом провести презентацію цього проекту в Брюсселі. А цей факт, у свою чергу, сприятиме залученню Єврокомісії та міжнародних інвестицій на його реалізацію. Глава держави зазначив: ухвалення ТТО є офіційним підтвердженням ефективності та комерційної привабливості маршрутів нафтогону.
«І справді, тепер з’явилася можливість організовувати тендери, готувати будівельні роботи, — пояснив «УМ» голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик. — Утім, окрім технічних, існують й інші проблеми функціонування цього нафтогону. Головна з них — наявність ресурсу. Нині Азербайджан та Казахстан, дві країни, які мали стати донорами «Одеса—Броди», дуже скрупульозно ділять запаси своїх надр між інвесторами. Я нещодавно повернувся з Баку і готовий підтвердити: дискусія на цю тему в їхньому політикумі є дуже гострою».