На парламентських виборах, які відбулися в Південно–Африканській Республіці минулої середи, перемогу здобував правлячий із 1994 року, тобто часу повалення апартеїду, Африканський національний конгрес (АНК). Центральна виборча комісія вчора після підрахунку 66 відсотків голосів повідомила, що АНК наразі набирає 67,07 відсотка голосів. Провідна опозиційна сила — Демократичний альянс — заручилася підтримкою 16,22 відсотка голосів, а опозиціонери з Народного Конгресу — 7,7 відсотка. Офіційні результати виборів будуть оголошені через два дні, але вони вже не вплинуть на головний результат: АНК залишається при владі на наступні п’ять років, а його лідер Джейкоб Зума стає наступним президентом ПАР. Перше засідання новообраного складу парламенту відбудеться 6 травня, і на ньому Зуму й оберуть президентом. Для обрання потрібно буде 50 відсотків голосів депутатів, що цілком по плечу АНК. Інавгурація Зуми запланована на 9 травня.
67–річний Джейкоб Зума є дуже суперечливою особою. Якщо корінне населення ПАР, голосами якого переміг АНК (бо білі голосували переважно за Демократичний альянс), вже визначилося з президентом, то трохи важче визначитися з «першою леді». На цей час у Зуми дві дружини. Він частіше з’являється на публіці з молодшою — 34–річною Номпумелело Нтулі. У Зуми раніше були й інші дружини та наложниці. Навіть місцеві аналітики плутаються, підраховуючи дітей, яких Зума нажив із ними: від 10 до 18. Чотири роки тому цього політика судили ще й за зґвалтування неповнолітньої.
Опозиція називає Джейкоба Зуму «машиною, яка хоче знищити Конституцію». Це особа, для якої закони не писані, яка прагне правити країною, наче вождь племенем. Лише за два тижні до виборів суд зняв із нього звинувачення в корупції. Опозиція готує чергові подання і має багатий матеріал для них. Але це не аргумент для чорношкірого населення, бо воно вважає Зуму «своїм», оскільки той походить із бідної родини, закінчив лише п’ять класів початкової школи. І, звичайно ж, електорат Зуми вірить його обіцянкам: претендент у президенти під час виборчої кампанії наобіцяв чорношкірим і безкоштовну освіту, і безкоштовне медичне обслуговування, і дуже щедру соціальну допомогу.