Тепер події грудня минулого року (коли ТЕЦ–5 і ТЕЦ–6 залишили без гарячої води півміста) можна згадувати, як про манну небесну. До речі, відключення гарячої води і досі нависає дамокловим мечем над Києвом. Але навіть воно не таке актуальне наразі, як останні заяви «Київводоканалу». Генеральний директор підприємства Ярослав Філатов попередив, що вже з 6 травня, ймовірно, відбудеться відключення всіх насосних станцій та агрегатів, що призведе навіть не до погодинного, а до ПОВНОГО припинення водопостачання у місті.
Хочеться вірити, що заяви пана Філатова є методом тиску на столичну владу. Просто на даному етапі, очевидно, знов знадобилося підключити Президента чи уряд, аби ті дали конкретну вказівку мерові Києва — розрахуватись із «Київводоканалом». На сьогодні підприємство заборгувало перед «Київенерго» 573 мільйони гривень, а самому «Київводоканалу» місто завинило 420 мільйонів. Або підвищуйте тарифи, або перекриємо кран, шантажує столичних депутатів пан Філатов.
Сумнівів у тому, що події розвиватимуться за першим сценарієм, майже нема. Підвищувати тарифи у Києві люблять. Тим паче що у «Київводоканалу» в рукаві ще один козир: мовляв, якщо просто зараз не закласти кошти на ремонт каналізаційних систем, Києву загрожує техногенна катастрофа. Дуже доречно свій протест проти занизьких (!!!) тарифів на послуги ЖКГ висловили вчора і працівники цієї сфери. «ЖКГісти» пікетували у четвер мерію, вимагаючи «справедливості». Черновецькому б їхні вимоги сподобались, але у мера його невідома хвороба перейшла у «хронічну стадію». Відтак він на лікарняному щонайменше до кінця травневих свят. Дасть Бог, піде у підставку за станом здоров’я...