Майже два мільйони комп’ютерів по всьому світу, включаючи комп’ютери в державних установах США та Великобританії (всього 77 держустанов) та в сотнях великих корпорацій, захопила й контролювала група хакерів з України, повідомляє «Українська правда» з посиланням на Бі–Бі–Сі та низку інших західних видань. Федеральне бюро розслідувань і поліція Лондона викрили шістьох зловмисників лише після того, як компанія, що займається електронною безпекою, відстежила гігантську мережу персональних комп’ютерів, які контролювалися ззовні. Машини були об’єднані у так звану мережу ботнет. Майже половина ПК, включених у хакерську мережу, знаходиться в США, решта — в Британії та низці європейських країн.
Правоохоронці не розкривають назви установ, де були заражені комп’ютери, але стверджують, що українським хакерам вдалося створити унікальну за своїми масштабами мережу — гігантський ботнет — для викрадення й продажу інформації з бази даних різноманітних установ, у тому числі й державних, що становить найбільшу небезпеку. Наразі правоохоронним органам не вдалося затримати українських хакерів.
«Українські хакери завжди славились своїми вміннями, їх знають в усьому світі», — зазначив для «УМ» директор Центру дослідження комп’ютерних злочинів Володимир Голубєв. За його словами, варто згадати хоча б того ж Максима Ковальчука — головного хакера України, якого неофіційно визнано одним із найкращих у світі. Але це явище (комп’ютерна злочинність) не є якоюсь національною особливістю, швидше, це — наслідок якісної радянської освіти, яка дала можливість вихідцям із пострадянського простору на рівні конкурувати зі своїми західними колегами.