На Південнобережжі сьогодні, певно, важко знайти більш–менш затишне місце на лоні незайманої природи, куди б іще не дісталась загребуща десниця якого–небудь спритника. До минулого року трималась мальовнича бухта Ласпі, що дугою вигинається між найпівденнішими мисами півострова — Айя і Сарич. Від північних вітрів її надійно захищають порослі реліктовим лісом гірський хребет Каланих–Кая, вершини Куш–Кая та Атанас. До курортної Ялти звідси сорок кіломерів, а до міста моряків Севастополя — на десять ближче. Словом, справжнісінький рай для відпочивальника–туриста.
Якби не одне «але» — торік влада Севастополя, якій територіально підпорядкована Ласпі, передала 21 гектар її землі в оренду на 49 років під забудову якійсь невідомій комерційній структурі (преса вказувала на ТОВ «Ігла» і «Мангуп–А».— Авт.). Хто конкретно розщедрився на царський подарунок — міськрада чи її одвічний опонент міськдержадміністрація — сьогодні не настільки суттєво. Важливо, що, (власне, це і оприлюднило через відомчий відділ зв’язків із громадськістю севастопольське Управління з боротьби з організованою злочинністю), фірмачі, «використовуючи документи з ознаками підробки, шляхом обману» отримали на свою користь рішення Господарського суду Криму. Ним і зобов’язувалась міськдержадміністрація укласти законний договір з орендарями, контора котрих зареєстрована в Євпаторії. Очевидне порушення полягає в тому, що дозвіл на відчуження ділянки, комерційна вартість якої сягає восьми мільйонів гривень, міг дати лише Кабінет Міністрів України, позаяк розташована вона в межах лісового фонду держави.
За цим фактом слідче управління місцевого УБОЗу порушило кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство в особливо великих розмірах). Натомість відкрито шлюзи щодо «освоєння» урочища в тій самій унікальній бухті... правоохоронцям та іншим щасливим пайовикам (їх близько 250, у тому числі понад 60 міліцейських чинів. — Авт.) товариств «Грифон» і «Сокіл». Торік ці поважні «птиці» отримали у міськраді дозвільні документи на землевідведення. Серед просунутих дачників — начальник севастопольської міліції генерал Валерій Пєтухов, його заступники, керівники вищезгаданого УБОЗу тощо.
Деякі кримські медіа з посиланням на екологів повідомили, що в місці майбутньої елітної забудови вже випалено, в тому числі й за допомогою хлорки та соляної кислоти, сотні дерев, окремі з яких занесені до Червоної книги України. Прикметно, що коли минулої осені міліцейського міністра Юрія Луценка спитали про дачі його севавтопольських підлеглих у бухті Ласпі, він відповів, що не вбачає у цьому нічого скандального.