Ахмадінеджад провокує Женеву
Позавчора в Палаці націй у Женеві почала роботу міжнародна конференція ООН із протидії расизму. США, Ізраїль, Канада, Австралія, Німеччина, Італія, Голландія, Польща та Нова Зеландія бойкотують форум з огляду на запрошення до Женеви президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада. Він дійсно «виправдав сподівання», які покладали на нього скептики, коли під час виступу назвав Ізраїль «расистською» країною. Після цих слів делегації близько 30 західних країн покинули залу засідань, а ті, що залишилися, влаштували оратору бурхливу овацію.
Генсек ООН Пан Кі Мун несхвально відгукнувся про бойкот конференції окремими країнами та засудив висловлювання Ахмадінеджада. На площі перед Палацом націй проти візиту Ахмадінеджада протестувала місцева іранська діаспора — головним чином представники іранської компартії. Попри скандал навколо виступу президента Ірану, з ним зустрівся президент Швейцарії Ганс–Рудольф Мерц.
Турецький Кіпр обрав ізоляцію
Минулої неділі відбулися парламентські вибори в ніким не визнаній, окрім Туреччини, Турецькій Республіці Північного Кіпру. Після підрахунку 90 відсотків бюлетенів перемогу на виборах здобуває права націоналістична Партія національної єдності, яка заручилася підтримкою 44% виборців. Націоналісти–радикали виступають за більш тісний союз не з ЄС, а з Туреччиною. Правляча до цього часу Республіканська турецька партія прем’єр–міністра Мехмета Алі Талата здобула лише 29% голосів. Талат збереже свою посаду, оскільки його партія разом із коаліційними партнерами набрала в сумі більше 50%, але його руки в питанні об’єднання острова, який із 1974 року розділений на грецьку та турецьку частину, будуть зв’язані.
Лідер націоналістів Дервіш Ероглу заявив, що його політична сила наполягатиме на міжнародному визнанні турецького Північного Кіпру та що острів повинен залишатися поділеним на дві держави.
Названо лауреатів Пулітцерівської премії
Позавчора було названо лауреатів Пулітцерівської премії — найвищої щорічної відзнаки для журналістів та періодичних видань. «Пулітцери» вручають із 1917 року. Лідером за кількістю нагород цього разу стала газета «Нью–Йорк таймс» — провідне видання США перемогло в п’яти номінаціях, зокрема за статтю з описом скандалу з повією, яка знищила кар’єру губернатора штату Нью–Йорк Еліота Шпітцера. Нагорода в престижній категорії «громадська служба» дісталася газеті «Лас–Вегас сан» за матеріал про високу смертність серед робітників, котрі встановлюють сталеві конструкції в Лас–Вегасі. Кращими в місцевій журналістиці визнано редакції газет «Детройт фрі пресс» та «Іст Воллей трібюн».
Цьогорічні нагороди вручали в один із найгірших в американській історії періодів для друкованих ЗМІ: фінансово–економічна криза, зменшення періодичності, закриття багатьох видань та відплив читачів до інтернету. Нагороду отримав також найшанованіший у США тижневик «Тайм», який закінчив 2008 рік із великими збитками і тепер терміново розшукує інвестора, щоб не збанкрутувати. І нагорода тут не дуже допоможе, бо її грошовий додаток, скоріше, символічний — 10 тис. доларів.