Із перших днів стихійного лиха, що наприкінці липня минулого року спіткало п’ять західноукраїнських областей та Вінниччину, глава держави послідовно й прискіпливо контролює ситуацію з ліквідацією наслідків руйнівної повені, яку він по «гарячих» слідах назвав другою за масштабами після аварії на Чорнобильській АЕС загальнонаціональною катастрофою. На жаль, розпочате торік у постраждалих областях, зокрема на Прикарпатті, відновлення інфраструктури та будівництво надійних гідротехнічних споруд, які унеможливили б повторення гірких уроків стихії, загальмувалося через брак коштів. Утім танення снігу в горах і навіть нетривалі проливні дощі можуть змити всю попередню роботу, в яку вже вкладено лише на Івано–Франківщині майже півмільярда гривень. За що передусім треба братися в цій скрутній ситуації, обговорювали вчора в Івано–Франківську учасники наради під головуванням Віктора Ющенка, в якій взяли участь Генеральний прокурор України Олександр Медведько, керівники низки міністерств та голови шести облдержадміністрацій. Перед тим Президент оглянув відновлену дамбу на річці Бистриця Надвірнянська та спорудження мосту через річку Бистриця Солотвинська поблизу села Драгомирчани.
На нараді глава держави зазначив, що «на ліквідацію наслідків лиха вдалося спрямувати три мільярди гривень, що само по собі — безпрецедентно», і «все, що стосується відшкодувань на рівні родин, — виконано, хоча було й чимало обґрунтованих скарг щодо обсягів компенсацій». За неповні вісім місяців збудовано 1,3 тисячі житлових будинків, завершено капітальний та поточний ремонт 33 тисяч осель потерпілих. Не обійшлося й без кількох ложок дьогтю. Один із невтішних постповеневих уроків — нераціональне використання бюджетних коштів і зловживання посадовців, котрі завдали державі збитків на суму 28,5 мільйона гривень. Генпрокуратура з цього приводу порушила 172 кримінальні справи. За неадекватне і несвоєчасне реагування на проблеми, пов’язані з усуненням наслідків повені, глава держави звільнив із посад кількох голів районних держадміністрацій.
На нинішній 2009 рік Віктор Ющенко поставив перед урядовцями та керівниками областей завдання «здійснити повну інвентаризацію того, що вже зроблено, та «повністю відновити зруйновану й пошкоджену інфраструктуру в регіонах, котрі продовжують ліквідовувати наслідки стихії». Завдання складне, зважаючи на проблеми з фінансуванням: на сьогодні невиконаною залишається третина робіт у цій сфері, бракує 625,9 мільйона гривень на довершення будівництва, а кредиторська заборгованість перед підрядними організаціями за вже виконані роботи перевищує 120 мільйонів гривень.