Наступного тижня археологи починають розкопки стародавнього єгипетського храму, в районі якого, як вважають, поховано найславетніших у світовій історії коханців — Клеопатру і Марка Антонія. Попередні дослідження в районі храму Тапосіріс Магна, включно з радарним скануванням ґрунту, велися три останні роки і були завершені в березні, повідомила єгипетська Верховна рада старожитностей. Радарні обстеження виявили три місця, де може бути могила Клеопатри.
Тапосіріс Магна є одним із античних міст, яке розташовувалося на березі озера Маріут (тепер воно має назву Абусір), що за 25 кілометрів на захід від міста Александрія. Археологи також знайшли раніше не відомий цвинтар у внутрішньому дворі храму Тапосіріс Магна. У добу фараонів біля храмів здійснювали захоронення лише осіб дуже високого соціального статусу. Наразі здійснено розкопки 27 могил, 20 із яких мали форму саркофагів. У них виявлено 10 мумій, дві з яких — позолочені.
Але головне — було знайдено алебастрове погруддя Клеопатри та 22 монети «з її «вродливим обличчям», як заявив генеральний секретар Верховної ради старожитностей Єгипту Захі Хавасс. Його заява суперечить висновкам попередніх відкриттів: на римських монетах із зображенням Клеопатри цариця не виглядає красунею: горбатий ніс, тонкі губи, вилицювата. Є ще одна унікальна знахідка — маска чоловіка, який дуже схожий на Марка Антонія на його власноруч намальованому портреті.
Історія кохання Антонія і Клеопатри оспівана в численних літературних творах та кінофільмах, найвідоміший з яких — оскароносна стрічка 1963 року з Елізабет Тейлор та Річардом Бертоном. До слова, на той час ці актори, в їхньому реальному житті, були палко закохані одне в одного.
Клеопатра правила Єгиптом із 51–го по 30–й рік до нашої ери. Антоній був генералом в армії Цезаря. Кінець любовної історії Антонія та Клеопатри дуже нагадує трагічний кінець Ромео і Джульєтти. Антоній наклав на себе руки після фальшивого повідомлення про смерть Клеопатри. Почувши, що Антоній загинув, Клеопатра також здійснила самогубство.