Із Великоднем здавна пов’язано чимало народних прикмет. Деякі з них справджуються й по сьогоднішній день. Так, останній тиждень перед Великоднем, за народними повір’ями, завжди прохолодний. І справді, цього тижня українців проймали справжні дрижаки. А от погоду на Великдень угадати зась! За народними прикметами, якщо на Великдень буде сонячна погода, то це віщує тепле літо. Якщо на другий день Великодня ясна погода — літо буде мокрим, якщо хмарна — сухим. А ось мороз або грім у перший день Пасхи віщують гарний урожай льону.
Українські ж синоптики прикметам не довіряють, а радять дослухатись до їхніх метеопрогнозів. Так, на Великдень краще «озброїтись» парасольками. У суботу, 18 квітня, паски під дощем святитимуть на Івано–Франківщині та Закарпатті. Тут температура вдень підніметься до 13 градусів тепла. На решті території країни утримається тепла погода без суттєвих опадів. А в неділю дощі «накриють» всю країну. «На Великдень по всій Україні пройдуть короткочасні дощі, подекуди грози, — розповіла «УМ» синоптик Українського гідрометеоцентру Наталія Голеня. — На півночі буде найхолодніше, туди прийде холодне арктичне повітря і температура опуститься від 6 до 1 тепла вночі, а вдень потепліє до 13». У Чернівцях на Великдень узагалі слід очікувати справжню зливу! Та не все так погано, адже, за народними прикметами, якщо на Пасху буде дощ або небо затягне хмарами — слід чекати хорошого врожаю.
Загалом же на Великдень, попри дощі, утримається тепла погода: по всій території країни, окрім півночі, повітря вдень прогріється в середньому до 15—17 градусів тепла. Найтеплішою, за словами синоптиків, погода буде традиційно на півдні країни. Так, на Одещині температура підскочить аж до 19 градусів тепла.
На наступний день після Пасхи, в Обливаний понеділок, дощі «вдарять» з новою силою на південному сході країни. Як не дивно, але з давніх–давен українці саме такої погоди й сподівались, адже дощ в Обливаний понеділок вiщував Боже благословення. Так, за попередніми прогнозами, Боже благословення по Великодні «отримають» у Кіровограді, на Полтавщині, Дніпропетровщині, Харківщині, Донеччині, Луганщині, Одещині, Миколаївщині, Херсонщині та на Запоріжжі.