Конституційний суд Молдови прийняв рішення про перерахунок голосів на парламентських виборах 5 квітня. Головуючий Конституційного суду Думітре Пулбере повідомив, що ця процедура відбудеться у найближчі дев’ять днів, крім того, перевірятимуть списки виборців, оскільки опозиція стверджує, що до них були внесені «мертві душі». На парламентських виборах молдавські комуністи отримали 49,48 відсотка голосів, що дає їм 60 із загальної кількості парламентських мандатів. На один менше, ніж потрібно для обрання президентом у парламенті своєї людини. Перерахунок голосів є ніби і задоволенням вимог опозиції під час бурхливих подій минулого тижня в Кишиневі, але, з іншого боку, комуністи так легко погодилися на перерахунок, можливо, тому, що розраховують отримати внаслідок його той один необхідний мандат.
А позавчора в Кишиневі відбулася демонстрація протесту проти дій поліції під час заворушень минулого тижня. Люди вимагали звільнити заарештованих опозиціонерів. Акція протесту цього разу зібрала приблизно 10 тисяч осіб. На мітингу звучали вимоги розслідувати обставини смерті 23–річного хлопця, який загинув під час арешту. Батьки загиблого Валерія Бабока звинувачують у смерті сина поліцію, а МВС стверджує, що хлопець «отруївся газом». Свідки кажуть, що поліція ще під час арешту жорстоко побила Бабока. Батьки виявили на тілі сина сліди сильних побоїв.
ДО РЕЧІ
Кишинів не зачепив
«Протистояння в Кишиневі українських громадян не досягли», — заявив учора на брифінгу Василь Кирилич, речник Міністерства закордонних справ України. За його словами, жоден наш співвітчизник не постраждав від масових заворушень, які відбулися після парламентських виборів у столиці Молдови.
Що ж до заяв керівництва невизнаної республіки Придністров’я та керівництва Російської Федерації стосовно можливого визнання Росією незалежності Придністров’я та збільшення там контингенту російських миротворчих військ, Василь Кирилич заявив: «Навіть під час протистоянь чітко прозвучала позиція президента Молдови, що для них є прийнятною і самозрозумілою формула врегулювання придністровського питання у форматі «5+2» (Молдова—Придністров’я плюс Україна, Росія, США, ОБСЄ та ЄС. — Авт.) — Іншого формату не існує».