Пам’ятник встановили у самому центрі селища — біля приміщення, в якому розташовані районний суд та прокуратура. Автор проекту та головний натхненник його втілення в життя, селищний голова Андрій Река, назвав своє дітище скромно — антикризовим стовпом. «У нас збитки від кризи звикли міряти тоннами, центнерами, гривнями чи доларами, — сказав «УМ» Андрій Олександрович. — Ми ж звернули увагу на суто людський фактор. Адже втрата роботи чи прибутків позначається насамперед на взаєминах між людьми». За словами сільського голови, люди стають знервованішими, агресивнішими, намагаються «компенсувати» ті втрати безпідставними докорами, сварками чи навіть бійками із найближчими родичами, провокують конфлікти зі знайомими, сусідами. «Тож нехай краще земляки зганяють злість біля антикризового стовпа, залишають тут увесь негатив і приходять додому без цього руйнівного тягаря», — зазначив Андрій Река.
Дати по голові кризі, яка «дістала» тебе, можна в найбезпосередніший спосіб: підходиш до закопаного в землю дерев’яного антикризового стовпа, береш величезну дерев’яну довбню (її завбачливо «припнули» ланцюгом до металевої огорожі) і гамселиш по маківці стовпа, влучаючи у самісінькі тім’ячка своїх найпекучіших проблем. Якщо не всі вони розлетяться на друзки з першого разу, приходь сюди й завтра... Про те, що таких «антикризових» ударів одразу посипалося чимало, свідчать перші «шрами» на довбні, яка вже трохи надщербилася й ледь не втратила один із дротяних обручів. То хіба не можна було виготовити згадані атрибути з міцніших, довговічніших матеріалів? А навіщо? Криза ж не вічна... Селищний голова Нових Санжар запевняє: антикризового стовпа розіб’ють тільки разом із кризою. Так що треба старатися...
Будь–які ж аналогії з попереднім світовим досвідом подібного «психологічного розвантаження» на кшталт лупцювання опудал своїх керівників, як це роблять, скажімо, в Японії, Андрій Река вважає некоректними. Адже перед сьогоднішньою кризою всі рівні, від неї «начальство» нерідко потерпає ще більше. Не кажучи вже про те, що найсерйозніші «кризові» проблеми почалися зовсім недавно, тож зі своїм «ноу–хау» у боротьбі з нею новосанжарці залишаються піонерами.
До речі, вага їхньої «антикризової» довбні така, що «повноформатно» замахнутися нею може далеко не кожен. Принаймні можна добряче зігрітись, підкачати м’язи і обов’язково посміхнутись після першого удару. А це вже крок до подолання будь–якої кризи.
А ТИМ ЧАСОМ...
«Дають — бери!»
У Комсомольську Полтавської області відкрили пам’ятник інспектору Державної автомобільної інспекції. Його встановили в самому центрі міста. «Там багато людей їздить на велосипедах, тому вирішили, що там охоронець порядку і повинен стояти», — сказав скульптор пам’ятника Олег Рябо. За його словами, «даішник» має колоритні (огрядні) форми, на кашкеті написано «ДАІ» (на жаль, первинний напис «ДАЙ» автору довелось замінити, — Авт.), а на грудях — орден «Дають — бери». Нагадаємо, раніше в Комсомольську був відкритий пам’ятник бабусі, яка торгує насінням.