Через кризу український уряд не зможе профінансувати збільшення кількості пільговиків, які отримують чорнобильські виплати. Про це йшлося у середу під час парламентських слухань про наслідки Чорнобильської катастрофи. Якщо Верховна Рада погодиться на збільшення кількості пільговиків, Кабінет Міністрів буде змушений додатково шукати два мільярди гривень, передає «Німецька хвиля». За умов економічної кризи знайти такі кошти нереально. Уряд, навпаки, виступає за скорочення списку населених пунктів із визначенням «забруднена територія». Це підтвердив міністр із надзвичайних ситуацій Володимир Шандра. «Результати паспортизації засвідчили, що нині 332 населені пункти, що належать до зон радіоактивного забруднення, за радіологічними показниками можуть бути виведені з цього статусу», — каже він. Це підтримує і місцева влада, адже області, де є радіактивно забруднені міста і села, втрачають привабливий для інвестицій імідж.
У міністерстві з надзвичайних ситуацій надіються на збільшення фінансування соціальних програм для чорнобильців. «Ми у будь–якому випадку не хочемо припиняти які–небудь програми», — зазначив Володимир Шандра і запропонував збільшити фінансування чорнобильців у держбюджеті на цей рік на 140 мільйонів гривень. У Міністерстві праці та соцполітики додають, що цьогоріч грошей на виплату пільг для чорнобильців у бюджеті закладено вдесятеро менше, ніж це необхідно.
Проблему недофінансування поглиблює ще те, що в Україні з’явилося дуже багато «псевдочорнобильців», констатують чиновники. Тим часом заборгованість чорнобильцям сягнула вже близько 50 мільйонів гривень. У зв’язку з цим до судових органів подано вже близько 90 тисяч заяв постраждалих громадян. 25 квітня вони хочуть провести всеукраїнську акцію протесту, щоб захистити свої права.