Після тривалих зволікань і неодноразових звернень до Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко уряд, зрештою, виділив кошти Генеральній прокуратурі на проведення незалежної експертизи записів колишнього майора державної охорони Миколи Мельниченка. Щоправда, у встановлені терміни гроші так і не надійшли, відтак Генпрокуратура була змушена власними зусиллями фінансувати поїздку своїх фахівців за кордон. А Кабмін дав гроші вже постфактумом. Як зазначив у коментарі газеті «Коммєрсант–Україна» заступник Генпрокурора Олександр Шинальський, «таким чином уряд компенсував витрачені прокуратурою кошти». За його словами, 150 тисяч гривень використали на залучення до експертизи іноземних фахівців спільно з українськими.
Сам Мельниченко, який також перебував разом зі слідчими ГПУ на черговому етапі експертизи, зазначив, що наступну сесію експертів і слідчої групи Генпрокуратури заплановано на травень. «У процесі роботи в експертів виникало багато запитань, які вони ставили мені. Усе це було знято на відео і зафіксовано в протоколі. Таким чином, процесуально оформлюються докази, які, я упевнений, найближчим часом ляжуть в основу обвинувачень Кучми й Литвина», — заявив він.
Не бачить перешкод, аби притягти Леоніда Кучму і Володимира Литвина до кримінальної відповідальності у справі Гонгадзе, вже нині й колишній голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин загибелі журналіста Георгія Гонгадзе нардеп Григорій Омельченко. «Незважаючи на те, що пан Литвин відмовився давати зразок свого голосу для проведення експертизи, вважаю, нині й без того достатньо доказів, щоб довести провину Литвина і Кучми. Відмовляючись, пан Литвин запропонував узяти зразки його голосу з виступів перед пресою. Проте під час слідчих дій необхідні певні фрази, які треба повторити у кількох варіантах, щоб встановити, чи є на «плівках Мельниченка» голос саме Литвина. Однак останній не хоче йти назустріч слідству. Отож доведеться зачекати висновків незалежних експертів про автентичність чи неавтентичність записів. Якщо підтвердиться, що записи автентичні, Генпрокуратура не матиме перешкод, аби направити звернення до парламенту для зняття недоторканності з пана Литвина і порушення кримінальної справи стосовно нинішнього спікера ВР і екс–президента Леоніда Кучми», — наголосив Григорій Омельченко.