Міністра внутрішніх справ Білорусі Володимира Наумова днями відправили у відставку. Експерти переконані, що добровільно піти з посади Наумова примусив сам президент Лукашенко, якому у світлі нових зовнішньополітичних тенденцій невигідно стало тримати в команді особу, яка дратує Захід. Наумов — останній із високопосадовців, який починав кар’єру разом із Лукашенком. Саме його правозахисники звинувачують у причетності до гучних викрадень відомих політиків та журналістів.
Відмова від посади «за станом здоров’я» вельми дивує, адже міністра вважають одним із «найспортивніших» чиновників Білорусі. У 2007 році він показово подолав пішки 80–кілометрову дистанцію, минулого року пройшов 100 кілометрів, а цьогоріч планував супермарафонський похід зі столиці до Бреста. Крім того, Володимир Наумов залюбки грав у хокей то за команду президента, то за команду МВС. Словом, на здоров’я «головний міліціонер» країни досі не скаржився.
Наумов — один із фігурнатів «чорного списку» білоруських високих чиновників, яким Євросоюз та США заборонили в’їзд на їхні терени і банківські рахунки яких у цих країнах заморожено. Екс–міністра підозрюють у причетності до зникнення опозиціонерів Віктора Гончара, Юрія Захаренка, Анатолія Красовського, журналіста Дмитра Завадського. У доповіді депутата ПАРЄ Христоса Пургудеріса стверджувалося, що Наумов був одним з організаторів «ескадронів смерті», котрі займалися фізичною ліквідацією незручних режиму людей. Поруч із Наумовим у згаданій доповіді фігурували й інші «силовики», зокрема командир мінського СОБРа Дмитро Павличенко та голова Радбезу Віктор Шейман. Проте цих двох відправили у відставку ще до початку євролібералізації лукашенкової політики. Після теракту в центрі Мінська минулого червня на свято незалежності Шеймана звільнили. І саме на Наумова було покладено пошук зловмисників. Міністр внутрішніх справ тоді ініціював проведення поголовної дактилоскопії. Чоловіків від 18 до 65 років по всій країні викликали в міліцію та у військкомати і примушували здавати відбитки пальців. Однак і ці заходи бажаного результату не дали. І хоч було розкрито понад тисячу кримінальних справ, проте ні замовників, ні виконавців організації вибуху розшукати так і не вдалося.
Прикметно, що в той день, коли пролунала звістка про відставку Володимира Наумова, білоруське МЗС зробило заяву, в якій ідеться про позитивне ставлення офіційного Мінська до ініціативи ЄС «Східне партнерство».