Учора зранку біля Кабінету Міністрів України зібрались постраждалі вкладники банків «Укрпромбанк» та «Київ». Клієнти цих банків навіть після закінчення строку дії депозитних договорів не можуть повернути свої гроші. Своїм клієнтам тимчасові адміністрації цих банків пояснюють, що гроші будуть, але пізніше, коли їхні фінансові установи нарешті виберуться із кризового становища після того, як уряд України розпочне програму рекапіталізації кредитно–фінансових установ за рахунок держбюджету. На запитання, чи справді фінансові установи не виконують умови депозитного договору, «УМ» не отримала жодної відповіді від тимчасових адміністрацій «Укрпромбанку» та банку «Київ».
«Найближчим часом уряд викупить не менше 50% плюс 1 акцію, капіталізує перші два комерційні банки і розпочне процес їх оздоровлення, — запевнив на цьому тижні голова Мінекономіки Богдан Данилишин. — Першими це відчують вкладники, яким почнуть повертати гроші з депозитних рахунків».
Незважаючи на те, що уряд спільно із НБУ прийняв рішення про процедуру рекапіталізації комерційних банків ще 2 квітня, перелік банків, які придбає держава, досі не визначений. Відомо, що процедура рекапіталізації мала розпочатися вчора. На думку аналітиків компанії «Аструм», при виборі банків, які потребують рекапіталізації, в першу чергу Кабмін буде дивитися на величину депозитної бази фінустанови. Таким чином, найбільш вірогідними кандидатами на рекапіталізацію можуть стати «Укрпромбанк», «Укргазбанк», банк «Надра», «Фінанси та кредит», «Родовід», а також «Індексбанк». На державну підтримку розраховують усього 25 українських комерційних банків, які із цим проханням звернулися до Нацбанку.
Уряд планує виділити із держбюджету 44 мільярди грн. (приблизно два–три відсотки ВВП) на рекапіталізацію найбільших банків. Як стверджує заступник голови НБУ Олександр Савченко, на державну підтримку можуть розраховувати 10—15 банків.