Ніщо не віщувало бурі в Молдові. Ще позавчора партія влади — комуністична — святкувала, набравши 50 відсотків голосів на недільних парламентських виборах. На мітинг опозиції, який було визначено як «день жалоби по демократії» і який відбувся позавчора в центрі Кишинева з 16.00 до 23.20, зібралося приблизно 10 тисяч осіб, хоча владні ЗМІ повідомили «про кілька сотень молодиків». Влада також заявила, що під час проведення цього мітингу «були порушені деякі положення «Закону про зібрання», зокрема блоковані головні магістралі міста, внаслідок чого «мітинг перетворився на масові безпорядки». Прокуратура Молдови в ніч на вівторок повідомила про відкриття кримінальних справ щодо організаторів мітингу та окремих його учасників.
Організатори закликали учасників мітингу, серед яких переважали студенти, вийти на площу перед парламентом також у вівторок. Але при цьому не розраховували на великий відгук, бо хтось міг злякатися погроз влади, а комусь і на роботу та навчання потрібно йти. Та народ відгукнувся, і вчорашні протести проти результатів виборів переросли в масштабні сутички в центрі Кишинева. Опозиція увірвалася у приміщення парламенту. Спецназ виявився безсилим перед тисячами протестуючих студентів із прапорами Молдови, Румунії та ЄС, до яких приєдналися анархісти з чорними прапорами. В хід пішло каміння.
В обідню пору людей прибуло ще більше, і розпочався штурм резиденції президента–комуніста Володимира Вороніна з вигуками «Геть комуністів!» та «Свобода»! Полетіли вибиті вікна, натовп зайняв сходи президентського комплексу. Перший поверх парламенту було повністю розгромлено, у деяких приміщеннях почалася пожежа. Учасники штурму витягли на вулицю частину меблів і підпалили їх. На гасіння прибули пожежники з поліцейською охороною, які намагалися розігнати натовп за допомогою водометів та сльозогінного газу. В поліцейських знову полетіло каміння. Пізніше демонстрантам вдалося вибити дубові двері резиденції президента, і вони зайняли будинок.
Учора в другій половині дня ситуація в Кишиневі залишалася невизначеною. Вулиці були переповнені демонстрантами, серед яких більшість становили молоді хлопці; лунали сирени машин пожежників та швидкої допомоги. Агенція «Інтерфакс» інформувала про три десятки поранених, у т. ч. важко травмованих. Але дані про одну жертву спростовано.
За повідомленням різних інформагенцій, після кривавих сутичок опозиція і влада почали домовлятися про перемир’я і повторні вибори. Правоохоронці погоджувалися надалі не застосовувати силу. Опозиціонери мають свою перевагу, адже їх підтримує мер Кишинева.
Учора в Молдові вимикали телебачення й інтернет. На вечір очікувалося звернення президента Вороніна. Водночас, за даними румунської інформагенції, глава держави виїхав із країни.