У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Зійти на Еверест — мрія кожного альпініста. І хоча всі рекорди щодо підкорення найвищої гори світу, здавалося б, уже встановлені, змагання триває. Скажімо, за кількістю сходжень на Еверест (він же — Джомолунгма, Сагарматха, «Голова неба», «Вершина всесвіту», «Богиня–мати гір» тощо). Є людина, яка зійшла на цю гору вже 18 разів!
Цього чоловіка звуть Аппа, за національністю він шерпа, а за фахом — провідник–носій у Гімалаях. Досі 48–річний азіат підкорював Еверест у складі «чужих» експедицій як обслуговуючий персонал. А тепер він надумав організувати власне сходження. І не просто так, а щоб очистити гору від сміття і привернути увагу до наслідків забруднення Джомолунгми, повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс».
Сміття, яке залишають на «Матері гір» альпіністи, — це не тільки «образа вершини», а й причина забруднення води. Шерпа каже, що він і його товариші візьмуть із собою сотні мішків, аби збирати відходи, і спустять їх донизу. Найчастіше туристи лишають по собі в Гімалаях упаковки від їжі, порожні балони з–під кисню, мотузки тощо. «Прибирайте за собою!» — закликає Аппа.
Уперше цей чоловік піднявся на висоту 8844,5 метра у 1989 році й відтоді брав участь в експедиціях майже щороку. Його найближчий суперник за кількістю сходжень — шерпа Чхеванг Ніїма — підкорив Еверест 15 разів.
До речі, варто нагадати, що одним із двох людей, які побували на маківці Евересту першими, у 1953 році були новозеландець Едмунд Хілларі і шерпа Тенцінг Норгей.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>