Причому в аналогічний спосіб: і там, і тут внаслідок спрацювання вибухового пристрою пошкоджено сідничні частини пам’ятників вождю світового пролетаріату (розмір дірки, що утворилася у рубежанського Леніна, — 300 на 400 мм). Однак якщо у Санкт–Петербурзі ніхто не сперечається з приводу часу і дати акту, то в контексті рубіжанського інциденту виникли певні розбіжності між правоохоронними органами і партійними товаришами.
За даними, якими поділилася керівник Центру громадських зв’язків обласної міліції Тетяна Погукай, повідомлення про пошкодження монумента надійшло до чергової частини міського управління МВС м. Рубіжного 3 квітня о 19.40 вечора. А от лідер міськкому КПУ Неллі Задирака стверджує, що вибух пролунав значно раніше — в ніч із 2 на 3 квітня приблизно о пів на першу. Ситуація виглядає досить дивною. З одного боку, вибух серед нічної тиші мали б почути мешканці всіх прилеглих будинків, після чого на чергову частину обрушилася б злива телефонних дзвінків. Але їх, виходить, ніхто не почув. Чи ніхто не дзвонив. Варто також врахувати, що о 19.40, після переходу на літній час, ще далеко не темно: народу гуляє по вулицях після завершення робочого тижня чимало. Де народ — там патрулі... Тобто відтерміновувати вибух аж на вечір і підставлятися під питання, «куди міліція дивилася», міліцейському начальству немає жодного резону.
На цьому розбіжності не закінчуються. В облуправлінні міліції стверджують, що пам’ятник висотою 2,8 метра на балансі міської ради не перебуває, і його готували до демонтажу. Неллі Акопівна, яка є депутатом міськради, заперечує: «Ілліч» числиться в загальному реєстрі пам’ятників, а в міськраді питання його демонтажу не розглядалося. Тож депутати фракції комуністів наполягатимуть на скликанні позачергової сесії представницького органу найближчими днями. Там вони вимагатимуть відреставрувати постраждалого «вождя» до дати його народження, 22 квітня».
На запитання кореспондента «УМ», чи був насправді вибух, адже підстаркувата й недоглянута статуя могла просто почати розвалюватися сама, Тетяна Погукай відповіла, що на місці інциденту вже працюють спеціалісти–вибухотехніки, і якщо про тип пристрою вони ще не готові сказати напевно, то факт його використання сумнівів не викликає. До цього можна додати, що в Рубіжному розташований завод «Заря», який саме виробляє вибухові речовини.