2—3 квітня у Волинському національному університеті відбулися VII Всеукраїнські наукові читання «Леся Українка і сучасність». Ще у вересні 2006 року в головному виші Волині започаткував свою діяльність Науково–дослідний інститут Лесі Українки, на базі якого вже традиційно проводяться наукові зібрання відомих дослідників творчості знаменитої письменниці. У рамках нинішнього форуму відбулася передача Інституту безцінних реліквій родини Косачів, зібраних свого часу племінницею Лесі Українки Ольгою Сергіїв–Борисовою, яка померла у США в 2001 році. А повернулися раритети, зокрема, завдяки Тамарі Скрипці — колишній випускниці Волинського університету. Вона частину родинних реліквій, серед них і рукописи Лесі та іконографічний архів, ще у 2008 році передала Інституту літератури НАНУ, а інші подарувала музею Лесі Українки в Києві та Науково–дослідному інституту Лесі Українки.
Урочисту передачу здійснила Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон. Відтак фондова колекція Волинського інституту поповнилася 27 раритетними виданнями, присвяченими Лесі Українці та життєписам родини Косачів, рукописним автографом спогадів сестри письменниці Ізидори Косач–Борисової, архівними документами та музейними експонатами. Серед останніх — дві особисті світлини Лесі, на одній з яких вона разом з Ольгою Кобилянською, а також полтавська плахта, що належала матері поетеси Олені Пчілці.
До речі, у лютому цього року в музеї Лесі Українки Волинського університету відкрилася виставка. Відвідувачі музею мають можливість побачити автографи Лесі, унікальні світлини рідних та друзів письменниці. Уперше експонуються фото сестер Лариси Косач — Оксани Косач–Шимановської та Ізидори Косач–Борисової, племінників — Юрія Косача, Оксани Шимановської–Гааб, Ольги Борисової–Косач, а також шовкові стрічки, що належали сестрам Косач, срібна підвіска та ін.