Судять екс–президента Тайваню
Учора в столиці Тайваню — Тайпеї — розпочався суд над колишнім президентом цієї країни Чень Шуйбянем, його дружиною Ву Шучень та 12 іншими посадовцями, яких звинувачують у розкраданні державних коштів, хабарництві, відмиванні грошей. 57–річний Чень не визнає вини і стверджує, що став жертвою «урядової зачистки». Дійсно, після того, як він залишив президентську посаду минулого року, Чень Шуйбянь неодноразово критикував новий уряд за угодництво континентальному Китаю. Але слідство назбирало докази, що екс–президент та його дружина привласнили державних коштів щонайменше на 15 млн. доларів. Ву Шучень у лютому цього року була визнана винною в тому, що взяла хабар у сумі 2,2 млн. доларів. Якщо суд визнає Чень Шуйбяня винним, на нього очікує пожиттєве ув’язнення.
Сербія отримає кредит від МВФ
Сербія оголосила про досягнення домовленості з Міжнародним валютним фондом про виділення їй стабілізаційного кредиту в три мільярди євро. За даними віце–прем’єра уряду Младжана Дінкича, кредит буде надано впродовж двох років, але перший транш у розмірі 2,2 млрд. євро надійде вже цього року. Белград сподівається, що цей кредит МВФ — найбільший для Сербії з 2000 року — допоможе покрити дефіцит держбюджету, який, за прогнозами на цей рік, становитиме 1,5 млрд. євро. Сербія, зі свого боку, обіцяє допомогти бідним, відкривши так звані магазини SOS, в яких люди зможуть придбати товари першої потреби майже за півціни.
В Угорщині визначилися з новим прем’єром
Після відставки минулої суботи прем’єр–міністра Ференца Дюрчаня, більшість політичних сил Угорщини погодилися, що новий уряд має бути «технічним», тобто складатися із визнаних фахівців, а не політиків. Уже підшукали главу уряду технократів — Дйордя Шурані, який після падіння комунізму ставив на ноги угорські фінанси. Кандидатуру банкіра підтримали як правлячі соціалісти, так і опозиційний «Союз вільних демократів». Ці два угруповання мають більшість у парламенті. Але кандидат заявив, що очолить уряд тільки якщо заручиться підтримкою всіх парламентських сил. Дйордь Шурані на цей час займає високу посаду в італійській фінансовій групі Intesa Sanpaolo SpA.
День пам’яті жертв нацизму і сталінізму
Європарламент позавчора проголосував за запровадження в ЄС Європейського дня пам’яті жерв сталінізму та нацизму. Єврокомісія підтримала це рішення. Щоб відзначення цього дня стало обов’язковим на всій території ЄС, за рішення повинні проголосувати всі національні парламенти країн–членів ЄС. Європейський день пам’яті жертв сталінізму та нацизму відзначатиметься кожного року 23 серпня — в день підписання пакту Молотова–Ріббентропа 1939 року.
Акторку розібрали на органи
45–річна британська акторка Наташа Річардсон, яка померла 16 березня внаслідок трагічного інциденту під час катання на лижах в Канаді, і після смерті прислужилася людям. За бажанням її родини, з тіла Наташі вилучили всі донорські органи, які можуть урятувати життя іншим людям. За життя акторка активно займалася благодійною діяльністю, допомагала хворим на СНІД. «Донорство органів — це дуже «по–наташиному» — заявив один із її родичів в американському тижневику «Піпл».