600 мільйонів євро
виділив Євросоюз на затверджену програму політики «Східне партнерство». Згідно з нею, кошти будe витрачено на покращення відносин ЄС із шістьма країнами: Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдовою, Україною та Білоруссю. Говорячи про затверджену програму, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг зазначив, що дебати навколо ухваленої політики були «інтенсивними». Установчий саміт «Східного партнерства» за участю країн–членів Євросоюзу, на який буде запрошено й лідерів держав–партнерів, заплановано на 7 травня.
9 мільйонів осіб
хворіють на туберкульоз у світі щороку. За даними Бюро Світової організації охорони здоров’я в Україні, кількість тих, хто одужує, висока. Однак півтора мільйона хворих таки помирають. Загалом останнім часом медики спостерігають позитивну тенденцію щодо зниження рівня захворюваності на туберкульоз в Азії, Центральній Європі та країнах Балтії. Утім, констатують вони, до цього переліку не можна внести Африку та країни Східної Європи, де з початку 90–х років кількість захворювань зросла удвічі.
270 тисяч гривень
шефської допомоги надасть Військово–Морським силам України цього року Сумська область. Як повідомив УНІАН начальник Управління тилового забезпечення логістики командування ВМС України капітан першого рангу Віктор Бондар, попередньо заплановано, що 150 тисяч гривень флоту виділить облдержадміністрація спільно з облрадою. Ще 100 тисяч допомоги пообіцяло саме місто Суми від підшефної військової частини А4408, а решту — 20 тисяч гривень — мають знайти Ромненський, Охтирський, Путивльський, Тростянецький і Шосткинський райони.
100 тисяч євро
щороку виділятиме УЄФА нашій державі на розвиток масового футболу. За повідомленням Федерації футболу України, ухвалюючи в Гамбурзі відповідне рішення, експерти Європейського футбольного союзу також дійшли згоди номінувати Україну, Англію, Німеччину, Нідерланди, Норвегію та Шотландію на здобуття шестизіркового статусу в рамках Хартії масового футболу. Наразі такою категорією не може похвалитися жодна країна. Національні асоціації, приєднуючись до Хартії, отримують одну зірку. Решту додають їм за розвиток у своїх країнах дитячого та масового футболу. Асоціація найбільше може набрати сім зірок, що є свідченням конструктивного підходу до розвитку масового і молодіжного виду спорту.
26, 5 тисячі українців
буде призвано на службу в армію впродовж квітня–травня поточного року. 20 тисяч наших співвітчизників поповнять лави Збройних сил України, ще 5,5 тисячі — служитимуть у Внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ. А тисяча призовників — у Державній спеціальній службі транспорту. На цьогорічний весняний призов Кабмін виділив 3,3 мільйона гривень із розрахунку по 123 гривні — на кожного призовника.
1500 гектарів нових лісів
планують висадити господарники Автономної Республіки Крим у поточному році. За словами голови Державного комітету лісового господарства Миколи Тимошенка, стоїть завдання до середини сторіччя мати оптимальну лісистість території нашої держави не менше 19 відсотків. А у проекті змін до державної програми «Ліси України», який фахівці Держкомлісу хочуть внести на розгляд уряду, передбачено створити 560 тисяч нових лісів уже до 2015 року.
40 відсотків площі
додатково матиме тепер одна з найбільших гіпсових печер Тернопільщини завдовжки 28 кілометрів — «Млинка». У цій печері нещодавно відкрито нове відгалуження. Як повідомив прес–секретар туристичного клубу «Кристал» Андрій Янович, відкриття вдалося зробити завдяки спелеологам, які помітили у крайній західній точці печери тріщину. З неї відчувався протяг повітря, а згодом науковці переконалися, що у тріщину залітають кажани. Відтак виникло припущення, що за нею може приховуватися продовження «Млинки». Через два роки підземних робіт першопрохідці виявили ще один район печери — великі зали невідомого лабіринту.