Київській владі вже не раз давали по руках. Тобто по загребущих лапах. Причому давали на найвищому рівні. Президент України Віктор Ющенко кілька разів скасовував підвищення тарифів на комунальні послуги, запроваджене Черновецьким та його командою. Щоправда, тоді йшлося про різке підняття цін у 5—10 разів. Нині тактику змінено: з 1 квітня юридичні особи, а з 1 травня все населення Києва платитиме на 50 відсотків більше від економічно обґрунтованих тарифів. І це, зазначив перший заступник мера Анатолій Голубченко, ще не враховуючи останнього подорожчання газу. Навесні, додав Голубченко, відбуватиметься тільки перший етап підняття цін. Кияни, радійте: попереду буде й другий етап — пов’язаний із запровадженням нових тарифів на квартплату. Влада пам’ятає про нас завжди. Добиває як не києм, то палицею.
Інша влада — урядового рівня — каже, що кияни винні самі. Міністр юстиції Микола Онищук нагадує, що прерогативою встановлення тарифів у сфері житлово–комунального господарства володіють місцеві чиновники. «Уряд не має до цього стосунку. Він може лише контролювати за допомогою цінової інспекції Антимонопольного комітету економічну обґрунтованість тарифів», — коментує Онищук. Кияни можуть звертатися до Антимонопольного комітету або оскаржувати рішення місцевої влади у прокуратурі та судах. Та в кожному разі їм «треба думати, кого вони собі обирають», — порадив на майбутнє міністр юстиції.
А ТИМ ЧАСОМ
Київська міська державна адміністрація оприлюднила новий проект розпорядження про введення у столичних лікарнях платних послуг для населення. До нього потрапили сім київських лікарень: дитяча клінічна лікарня №7 Печерського району; поліклініки №2 та №3 Дніпровського району; київське міське бюро судово–медичної експертизи; київська міська клінічна шкірно–венерологічна лікарня; стоматологічна поліклініка Дніпровського району та Центр репродуктивної і перинатальної медицини. Сайт КМДА повідомляє, що «зауваження від громадян» приймають до 20 квітня цього року.