Як розповіли «УМ» у Центрі зв’язків із громадськістю облуправління міліції, спільники познайомилися і здружилися ще в Райковецькій колонії, що на Хмельниччині, де відбували чергове покарання. Звільнившись, вони не мали й наміру стати на правильний шлях, натомість узялися за старе, об’єднавшись в озброєну банду.
«Відморозки» грабували, а також виконували кримінальні замовлення. Заздалегідь придбавши в мисливському магазині пістолети і набої до них, самотужки переобладнали їх у вогнепальну зброю. Згодом бойовий арсенал поповнився пістолетом–кулеметом та мисливською гладкоствольною рушницею, яку також переробили на обріз.
Нині вже доведено причетність банди до дев’яти важких злочинів, чотири з яких було скоєно на Хмельниччині. Так, у травні 2008 р. непрохані гості навідалися у Деражню, аби «розколоти» місцевого підприємця. Зловмисники розвідали територію, вивчили розпорядок дня чоловіка, розподілили між собою ролі. На щастя, жертва якимось дивом змогла вирватися з пазурів душогубів.
Наступна вилазка була вдалішою. До будинку жінки в Хмельницькому районі нападники вдерлися у масках, озброївшись пістолетами і ножами. Зв’язавши господиню, змусили показати схованку з грошима. Прихопивши сім тисяч доларів, вісім тисяч євро, 20 тисяч гривень, золотий перстень і два ланцюжки, візитери розчинилися у темряві.
До складу банди, крім основної ланки з чотирьох осіб, входили ще шестеро пройдисвітів, які періодично долучалися до «мокрої» справи. А один із них навіть кілька разів виступав не лише співучасником, а й замовником злочинів. Так, на пропозицію свого «корефана» братки напали на керівника сільгосптовариства в Боярці. Бузувіри поранили чоловіка гумовою кулею та облили бідолашного рідиною невідомого походження. За «труди» отримали винагороду в доларах. Уже в січні 2009 року бандюкам запропонували за 20 тисяч «зелених» убити заступника голови Апеляційного суду Закарпатської області. Задум зірвався буквально в останній момент, оскільки кілери засумнівалися в платоспроможності замовника.
У чорному списку злодіянь є ще кілька злочинів, скоєних в інших регіонах. Зокрема, вони проникли у квартиру, що на бульварі Лепсе в Києві, і, завдавши кілька ударів гумовим молотком по голові господині, забрали 20 тисяч гривень, дві тисячі доларів, 135 євро, золоті вироби, мобільний телефон. Така ж сумна доля спіткала 36–річну викладачку з Житомира, дружину депутата міськради, яку позбавили 15 тисяч гривень та ювелірних виробів. А приватного підприємця з Київщини, котрий напередодні продав земельну ділянку, «роздягнули» на 100 тисяч доларів.
У перерві між масштабними злочинами банда не гребувала і дрібними крадіжками. Наприклад, один із цієї компанії, працюючи бригадиром ремонтників заводу в Старокостянтинові, поцупив із робітничої кімнати бензопилу, електрозварювальний апарат, ноутбук.
Останній гучний злочин, після якого їх і пов’язали, бандюки скоїли в Летичівському районі Хмельниччини — напали на батьків доволі успішного за сільськими мірками приватного підприємця. Маючи намір зірвати чималий куш, озброїлися «до зубів», адже їхній арсенал на той момент поповнився пістолетом «Вальтер» і пістолетом–кулеметом. Погрожуючи подружжю, мерзотники почали вимагати гроші. Пенсіонерка виклала з гаманця все, що мала, — 17 гривень. Це неабияк розлютило нападників, які заходилися зв’язувати жінку мотузкою, аби згадала, де синівські заощадження. На захист дружини став її чоловік, за що й отримав п’ять кульових поранень.
Перевірка на причетність угруповання до інших злочинів триває. Наразі щодо бузувірів порушено кримінальну справу за ст. 187 ч. 3 (розбій» та ст. 257 (бандитизм).