За інформацією Міністерства закордонних справ України, у Південній Кореї сьогодні перебуває група українських циркових артистів із дев’яти дорослих і дитини. Запрошені митці давали концерти з травня минулого року по кінець жовтня. Однак не отримали обіцяних гонорарів, а тому не можуть повернутися додому. Родина циркових артистів Амподістових із Донецька також постраждала від аферистів. Сім’я працювала в Кореї за офіційною угодою півроку. Роботодавець умов контракту не дотримався — заплатив родині лише половину заробленого. «Тільки нам заборгували 20 тисяч 235 доларів. Узагалі ж заборгованість нашим українським артистам у Кореї становить 100 тисяч доларів, — розповіла «УМ» артистка Ніна Амподістова. — Вони нас тримали без роботи, з 26 жовтня ми не працювали».
За словами жінки, її сім’я не поспішала їхати в Корею, адже мала добру роботу і в Україні. Та згодом їх умовили, а коли ж приїхали на місце праці — втратили мову. «За умовами контракту, ми мали працювати в корейському театрі. По приїзді побачили недобудований театр. Місяць проводили репетиції в залі, а ще через місяць нас привели в парк працювати на відкритому майданчику. Ми виступали просто на асфальті. Терпіли і дощ, і вітер, не було світла, але тоді не висловлювали особливих претензій», — пригадує Ніна Амподістова. Перше невдоволення почалось, коли в Ніни захворіла шестирічна дитина. «Нас поселили в кімнаті, де був грибок. Ми таки домоглися ремонту, але дитина захворіла, — продовжує співрозмовниця «УМ». — За умовами контракту, укладеного між Державною цирковою та корейською компаніями, ми могли отримати медичну допомогу. Дитину прослухали в якійсь клініці, виписали сироп. А через три місяці виявили легеневу інфекцію!».
Згодом почалась затримка зарплати. Артисти без грошей сиділи не тижнями, а місяцями. Родині Амподістових вдалось покинути Корею через хворобу діда — дорогу додому їм оплатили. За сімейними обставинами з країни виїхало ще кілька циркових артистів. Однак дев’ятеро і досі перебувають у Кореї без копійки, намагаючись повернути зароблене. «Через інтернет підтримували з ними зв’язок, — каже Ніна Амподістова. — Але тепер роботодавець заборонив їм користуватися й цим». Наприкінці листопада артисти подали заяву до Міністерства праці республіки Корея, повідомивши, що в них існує заборгованість із зарплатні за чотири місяці. Але відповіді так і не дочекались. 23 січня у місті Кенджу біля мерії трупа вийшла з плакатами з проханням допомоги, проте їх так і не почули. Як розповідають українські артисти, що досі перебувають у Кореї, вони живуть у жахливих умовах і просять українських дипломатів лише одного — повернути їх додому. Тим паче, що у квітні закінчюється термін дії віз.
В українських дипломатів уже другий місяць цирковий клопіт: двічі письмовою нотою просили корейських колег подбати про артистів. «На сьогоднішній день ведуться переговори з двома корейськими фірмами, одна з яких визнає необхідність повернення виплат. Інша, яка вважається посередницькою, певним чином залишається осторонь і намагається заявити, що вона нічого не заборгувала мистецькій трупі, — повідомив у понеділок на брифінгу керівник прес–служби МЗС України Василь Кирилич. — Ми одержали відповідь від Посольства Кореї в Україні, в якій корейська сторона запевняє, що в рамках існуючого законодавства вона задіє всі можливі правові механізми, аби врегулювати це питання».