«На мою думку, доказів тут на 300 відсотків, було б бажання взяти їх до уваги. Голову даю на відсіч, що вона співпрацювала. Співробітники радянської безпеки цінували Прунскене як джерело, як певну жилу, тому що завдяки їй отримували премії», — сказав глава Комісії з люстрації Альгімантас Урмонас.
Сама Прунскене повідомила вчора, що подає до суду на Комісію з люстрації та її голову Урмонаса. Вона вимагатиме не лише спростування, а й матеріальної компенсації за моральні збитки. Відомий політик ще до вердикту комісії заявила, що подібні звинувачення пов’язані з президентською передвиборчою кампанією, аби дискредитувати її як кандидата у президенти. У 2003 році Вільнюський окружний суд уже проводив розслідування з цього питання, і Прунскене повністю виправдали — не було доведено жодних її зв’язків із КДБ. Але засідання суду відбувалося за зачиненими дверима, і всі подробиці тримаються в таємниці. Цього тижня Прунскене попросила розсекретити судові матеріали, щоб припинити будь–які інсинуації стосовно її співробітництва з радянськими спецслужбами.
Президентські вибори в Литві відбудуться 17 травня. Знімуть із Прунскене звинувачення чи ні, але вона і так не має шансів на перемогу. Останнє опитування громадської думки, проведене 9—11 березня, свідчить про незаперечну перемогу на виборах нинішнього комісара ЄС Далії Грибаускайте, за яку мають намір голосувати 73 відсотки виборців. Двоє її найближчих суперників–чоловіків мають дуже скромні рейтинги довіри: 4,6 та 2,6 відсотка. Казимира Прунскене перебуває на четвертому місці, маючи лише 1,2 відсотка підтримки.