До всеукраїнського тижня бібліофілів у Львові підготували низку власних акцій, найцікавішою з котрих стане експеримент — уперше в історії галицькі бібліотекарі вийдуть у «нічну зміну». Упродовж ночі з 22 на 23 березня у Центральній дитячій бібліотеці школярі сьомих—десятих класів матимуть змогу начитатися досхочу. Цю безпрецедентну акцію проводитимуть із дев’ятої вечора до сьомої ранку в дитячій бібліотеці, що по вулиці Окуневського, 3. Але, на диво, організаторам акції вдасться уникнути хуторянської «просвітянщини» та совдепівського формалізму. Цієї ночі діти зможуть не просто подрімати з книжкою в руках, розв’язуючи літературні тести про «позитивних і негативних героїв у творчості НечуяЛевицького», а й досхочу інтелектуально побавитися у книжковій святая святих. Зрештою, увагу приділять не лише українським класикам, а й казкам та фентезі.
Як розповіла «УМ» заввідділу інновацій, маркетингу та новітніх технологій «нічної» книгозбірні Наталія Клокова, вже заплановано низку мінізаходів: від бібліохвилі «Мелодія ночі» чи години кіномана «Казки на ніч» до стресдосвіду «Найстрашніша історія» та експрестренінгу «Я нічого не боюся». Як пояснила пані Клокова, всі ці мініакції дозволять учасникам поділитися не лише читацьким досвідом, а й особистими переживаннями від прочитаного. Зокрема, на тренінгу «Я нічого не боюся» читачівідчайдухи повинні намалювати свої «читацькі страхи», котрі вдосвіта спалять, а потім розвіють. А після перегляду фільму «Казки на ніч» буде проведено тест, котрий дозволить визначити найуважнішого глядача.
Дітям обіцяють зробити інтерактивний екскурс в історію «читацького руху», під час якого вони відчують на собі, чим відрізняється читання при каганці й свічці від роботи з електронним архівом. Бібліотекарі підстрахувалися навіть із «сонною годиною» — якщо комусь конче закортить подрімати, для цього є спеціально облаштована кімната. «Ми дуже хотіли вийти за межі стереотипів, аби відновити інтерес до читання серед підлітків. Тож використали європейський досвід», — каже бібліотечний інноватор пані Наталя. За її словами, такі акції є звичайними і для Польщі, і для Німеччини, і для Чехії. Щось подібне відбувається навіть у Росії, й лише Україна донедавна пасла задніх. До речі, як запевнили «УМ» у нічній бібліотеці, на книжкову вечірку нікого не доводилося скликати — охочих виявилось безліч. Щоправда від усіх фанатів читання вимагали батьківського дозволу. Нагадаємо, минулого року у Львові було проведено не менш резонансну акцію «Ніч у музеї», котра «пробудила» центральні виставкові галереї галицької столиці опівнічними концертами.