Учора у Будинку митрополита відбулась презентація справжнього скарбу — копії корони короля Данила Галицького. Її створювали за зразком єдиного ймовірного зображення справжньої корони — на печатці Юрія І, сина короля Данила. Організатори кажуть — буде на що подивитись. Корона вагою три кілограми зроблена з чистого золота і 700 каратів коштовного каміння. Серед них, зокрема, 16 діамантів і близько п’яти сотень морських перлин. Ураховано і символіку коштовностей: діаманти на короні символізують хоробрість, рубіни — владу і силу, перли служать оберегом від злості й ненависті, цитрин — на успіх. «Близько двох років тому за ініціативи великого магістра ордену Данила Галицького Ігоря Жука ювеліри зі всіх куточків України взялись за створення цієї корони. Вони працювали над копією два роки, — розповіла «УМ» завідувач відділу європейського мистецтва Львівської галереї мистецтв, керівник проекту «Корона Данила Галицького» у Львові Оксана Козинкевич. — Уперше її презентували у Львівському палаці Потоцьких, а тепер і в Києві».
Що цікаво, справжню корону шукають і досі. 755 років тому її разом із титулом королю подарував Папа Інокентій IV за те, що Данило Галицький зважився протистояти монголотатарам. Останні десятиліття участь у пошуках реліквії взяло не одне покоління науковців. Учені працювали в архівах Ватикану, Польщі, Росії, Угорщини, Латвії, Литви, Болгарії, Чехії та інших країн. Були припущення, що вона десь у Польщі або ж у Ватикані. «Ми розглядали 15 різних версій, де могла бути корона короля Данила Галицького, — розповів «УМ» великий магістр ордену Данила Галицького Ігор Жук. — Ми вже точно знаємо, де оригінал, але цю інформацію розголошувати поки не будемо».
Сьогодні ж копія, схоже, стала не менш цінною за оригінал. Реальну вартість експоната задля безпеки Ігор Жук не називає. Але справа не в діамантах, вважають митці. Корона Данила Галицького — це державна реліквія. «Коронація Данила Галицького — подія державного значення. Адже він був будівничим не тільки міст і сіл, а й держави в цілому», — зазначила «УМ» Оксана Козинкевич. Кияни зможуть милуватись витвором ювелірного мистецтва протягом двох тижнів. «У нас дуже багато різних пропозицій щодо організації таких виставок. Навіть були пропозиції зза кордону, — каже Ігор Жук. — Та наразі корона побуде в Києві».