В анекдоті перефарбована у шатенку білявка — це штучний інтелект. Ким є від природи темноволоса дівчина, яка посвітлішала завдяки блонду, можуть розмірковувати прихильники теорій визначення розумових та інших здібностей за кольором очей і розмірами будь–яких частин тіла, а також глядачі шоу «Хто проти блондинок», яке нещодавно стартувало на Новому каналі. Ми ж спробуємо з’ясувати, чи вітчизняний варіант випробуваного телевізійниками інших країн голландського формату Beat The Blondes зумів стати конкурентоспроможним інтелектуально–розважальним шоу, де органічно поєднуються видовище, гумор і «зарядка» для розуму.
Картинка для такого формату майже досконала. Хоч серед учасниць програми і не з’явилися місцеві мегазірки, ймовірність появи яких анонсував Новий: Тіна Кароль, Ірина Білик, Катерина Серебрянська, Світлана Вольнова і навіть Юлія Тимошенко, — півсотні білявок у студії — видовище ефектне. До того ж на першому ефірі учасниці були одягнені в ангелів і демонів, на другому — у сріблясте коктейльне вбрання. Ще будуть «барбі» в рожевому, «мілітарі» з трояндами з плямистої тканини і наречені у весільних сукнях. Режисер дефіле і стиліст шоу — Олексій Залевський, а він знає, як зробити найефектніше.
Із гумором у перших двох програмах дещо сутужніше. Наприклад, коли Наталія Валевська каже, що до співочої кар’єри оволоділа спеціальністю кравчині верхнього одягу, то ведучий Андрій Доманський кидає фразу: «Тобто вас не просити шкарпетки пошити?!». Не смішно, погодьтесь. Обігрування теми білявок відбувається на рівні зауваг: «Не блондинки, а світлі голови». Андрій, відчувається, полюбляв у дитинстві мультфільм про чортеня номер 13 і періодично асоціює з цим мультяшним героєм учасницю під номером 43 — Ольгу Полякову, а себе — з учителем бісенят.
Серед «мужніх і розумних» чоловіків, які позмагалися з 50 білявками, уже були танцівник Влад Яма і ведучий Сергій Притула. Поводилися вони досить пристойно. Обидва дійшли до фіналу. Та й соромно було б інакше. Бо на запитання на кшталт «у якому місті народилася Міла Йовович?» із підказками відповість, напевно, навіть першокласник. Узагалі, наприкінці програми склалося враження, що питання ставлять для чоловіка–«блондина». Так, у другому випуску, коли опонував розуму білявок один із нинішніх кумирів ранкового вітчизняного телебачення Сергій Притула, учасниці й учасник програми ламали голови над тим, як звучить словосполучення «король помер» по–арабськи. Білявки писали свої відповіді навмання: і секір башка, і рахат лукум, і шейх капут, і просто ку–ку... Натомість дотепному брюнету надали чотири варіанти, з яких він вибрав правильний — «шах і мат». Закрити очі на «піддавки» чоловікам можна лише з огляду на те, що джек–поти в обох випусках, врешті–решт, дісталися білявкам.
Найвразливішим місцем шоу «Хто проти блондинок» є його «інтелектуальність». Проект із натяжкою можна назвати пізнавальним. Бо назвати місяць, в якому найкоротша ніч, нинішні акселерати з будь–яким кольором волосся можуть навіть у дитсадочку. Тому серед глядачів шоу «Хто проти блондинок» навряд чи зустрінеш прихильників телевікторини ерудитів «Що? Де? Коли?» чи вболівальників «Найрозумнішого».